emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт


Шановні дописувачі-блогери! У зв'язку з редизайном сайту, редакція закрила можливість додавати дописи у цей розділ. Однак раді вас попередити, що ми розробили новий розділ «Спецпроекти» у якому й розмістили Блоги. А також дещо змінили умови розміщення дописів у блогах.

Ті з вас, хто готує матеріали і має бажання опублікувати їх у блогах, можуть написати на електронну скриньку [email protected]. Звертаємо вашу увагу, що редакція залишає за собою право вирішувати чи публікувати ці тексти у розділі Блоги.

Прошу також зауважити, що у нас є розділ «НарКор», де усі зареєстровані читачі мають можливість публікувати свої новини чи інформацію.

Дякуємо, що залишаєтеся з нами.

Пресслужба ПриватБанку


БЛОГ (ДОПИСИ)

 

У 2014 році найбільше грошей від НБУ одержали Ощадбанк і «Дельта Банк»

За підсумками 2014 року найбільші обсяги фінансової підтримки від НБУ отримали державний Ощадбанк і приватний «Дельта Банк». При цьому найщедрішою українська держава виявилася саме до «Дельти» – обсяги фінансової підтримки цього банку становлять майже двократний розмір його капіталу та більше половини обсягу зібраних депозитів фіз. осіб.

 

Національний банк України в 2014 році надав банкам рекордний обсяг рефінансування у 222,3 млрд грн, подолавши максимум кризового 2008 року. Порівняно із 2013 роком, обсяг підтримки банків зріс у 3 рази. Рефінансування – цілком стандартна процедура допомоги банкам і дозволяє тимчасово перекрити «діру» в ліквідності, щоб забезпечити безперебійну виплату депозитів і проведення платежів. Торік проблеми з ліквідністю стали для банкірів буденним явищем, оскільки клієнти за рік вилучили з банків третину депозитів.

 

«На підтримку регулятора, як кредитора останньої інстанції, банки можуть розраховувати», – заявила Голова НБУ Валерія Гонтарева під час свого виступу в парламенті. Вона повідомила, що в 2014 році регулятор видав банкам 5 стабілізаційних кредитів під повернення депозитів клієнтам, а куратори НБУ відстежували використання грошей до копійки.

 

Згідно з інформацією НБУ, найбільший обсяг кредитів припадає на Ощадбанк, ПриватБанк, «Укрексімбанк» та проблемний «Дельта Банк». Ощадбанк отримав кредити на 69% свого депозитного портфеля, «Дельта Банк» – на 54%, ПриватБанк – на 20%. НБУ по праву може вважати себе новим «мажоритарним акціонером» «Дельта Банку», оскільки його кредити становлять 193%, або двократний розмір капіталу.

 

Підстави для масштабної підтримки банків у НБУ є, оскільки банківська система втратила близько 30% депозитів, переважно в перші місяці 2014 року. Але згідно з публічною звітністю банків за 9 місяців, підхід у їх рефінансуванні було обрано дуже нерівномірний. Якщо надане ПриватБанку рефінансування покривало відтік вкладів тільки наполовину, то «Дельта Банку», вкладники якого простоюють у багатогодинних чергах за отриманням грошей, НБУ покрив відтік вкладів на 8,1 млрд грн (із запасом). А державний Ощадбанк отримав утричі більше свого відтоку в 6,4 млрд грн. Тобто, саме в цих банках напрямки використання отриманих грошей викликають питання.

теги: приватбанк, нбу

30 Січня 2015, 19:19:52 1096 0



Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 20.04.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
39.66
39.68
42.23
42.24

Архів новин

<<Квітень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

     

«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо