ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

При приготуванні крабових паличок жоден краб не постраждав

30 Грудня 2014 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 4445
Філе якої риби йде на приготування сурімі, багато виробників воліють замовчувати.
Філе якої риби йде на приготування сурімі, багато виробників воліють замовчувати. Фото: Дмитра Скрипника

«Сімейна газета» вирішила дізнатися, який виробник реалізує смачніші крабові палички, і влаштувала серед працівників редакції дегустацію цього біло-червоного замороженого продукту

 Крабові палички впевнено зайняли свою нішу в світі продуктів харчування. Те, що в них немає крабів, знають, напевно, вже всі. Проте ми тішимо себе думкою, що нехай не ракоподібні, але хоча б риба в паличках є. Проте і рибними їх назвати можна з дуже великою натяжкою. Звісно, деякі виробники чесно вказують на упаковці відсотковий вміст рибного фаршу у своєму продукті. Тому уважно читайте етикетки й обирайте продукт, у якому сурімі не менше 40%. Сурімі – це фарш тонкого подрібнення з філе риб, який багаторазово інтенсивно промивали й рафінували задля видалення кісток, чорних плівок, пігментних, жирових й інших речовин. В результаті фарш набуває світлого кольору, високу желеподібну здатність та еластичність, не має вираженого рибного запаху і смаку. В цей фарш і додають різні харчові домішки. А от про те, яке філе риби йде на приготування сурімі, багато виробників воліють замовчувати! В кращому випадку це минтай, пікша, хек, тріска, путасу, ставрида. Для здешевлення продукції можуть використовуватися навіть рибні відходи, кістки та нутрощі.

Продукт під мікроскопом: Хто є хто?

Підфарбовувати рибну продукцію синтетичними барвниками заборонено, і ця вимога виконана: у складі крабових паличок – екстракт паприки і кармін, які є натуральними барвниками. Не зовсім зрозуміло, для чого в палички доданий білий барвник діоксид титану... Вочевидь, споживач швидше віддасть перевагу білосніжному продукту, ніж сірувато-білому. Е202 – сорбат калію, один із найпопулярніших консервантів, який вважається безпечним для організму людини. Е407 – карагенан, виробляється з морських водоростей. Е415 – ксантанова камедь, природний полісахарид. Е417 – тари камедь, подрібнене насіння дерева тара. Що ж стосується глутамату натрію (Е621) – найпоширенішого підсилювача смаку в світі, то його вплив на організм ще остаточно не вивчений. Японці навіть назвали його «умами» – п'ятий смак (після солодкого, солоного, кислого і гіркого). Є відомості, що він викликає звикання та негативно впливає на зір. Отже, поряд із цілком безпечними інгредієнтами, в крабових паличках можуть приховуватися й різноманітні стабілізатори, поліфосфати (їх також використовують: для пом'якшення води; для знежирення волокна; як інгібітор корозії; як компонент синтетичних миючих засобів, а також мила і пральних порошків) та сорбіти (харчові підсолоджувачі).
Тест: «сліпе куштування»
Ми зупинили свій вибір на шести марках, які є найпопулярнішими у торговій мережі Хмельниччини. Зауважимо, що жоден учасник нашої дегустації навіть не здогадувався, який саме продукт він пробує. Ми завчасно приховали усю можливу інформацію та пронумерували тарілки, на які, власне, і виклали шість зразків. Оцінювали традиційно за п'ятибальною системою, враховуючи смак, запах та структуру.


«Краще купуйте морепродукти: мідії, морську капусту», – каже головний дієтолог області Альона Брянцева
«Передусім хочу сказати декілька слів про рибу загалом, – каже головний дієтолог області Альона Брянцева. Це, звісно, дуже корисний продукт, але її можна споживати далеко не всім, не завжди та не у будь-якому вигляді. Не менш цінні для харчування людини й морепродукти: мідії, краби, креветки, морські гребінці, морська капуста тощо. Вони багаті на білок, при цьому мають низький вміст жиру (на відміну від риби, в якій може міститися до 30% жиру). Саме тому на фоні риби морепродукти виглядають «привабливіше». Крім того, вони містять багато калію, кальцію, заліза, йоду, марганцю тощо. В мідіях, до прикладу, білка вдвічі більше, ніж у курячому яйці. Але останні дослідження виявили, що в рибі та морепродуктах ще й великий вміст холестерину (навіть більше, ніж у свинині та яловичині). Тому зловживати ними не варто. Добре додавати морепродукти в салати. В ідеалі крабові палички фарбують екстрактом, який видобувають із панцирів крабів. Він же і надає продукту характерного крабового присмаку. Проте виробники, частенько, аби знизити собівартість продукту, обходяться без нього й використовують штучні ароматизатори та барвники».

порадник, крабові палички, Брянцева Альона, поради, дегустація

Коментарі:

  Так  Ні, дякую