ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

«Правильні» американські панкейки

21 Листопада 2015 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 13013

Фото: автора

Ці млинці кардинально відрізняються від бабусиних оладок. Це ціла філософія сніданків, сотні соусів і начинок, різні форми й смаки.

Ще рік тому я готувала щось на кшталт великих оладок й щиро вірила, що це у мене такі панкейки. Але потім випадково натрапила на одне американське кулінарне шоу, після перегляду якого у мене буквально розплющилися очі. Панкейки у виконанні якогось-там поважного шеф-кухаря виявилися величезного розміру й фантастичної пишноти. Такої смакоти я не їла давно – товстелезні, пухкі з красивою рум'яною скоринкою й дуже ніжні. Текстура навіть більше нагадує бісквіт, ніж млинець. Викидайте всі свої замітки з рецептами панкейків, тому що сьогодні у вас з'явиться той єдиний, який ви безперечно оціните.
Інгредієнти:
2 яйця, 70 г вершкового масла, 14 г розпушувача, 5 г солі, 300 г борошна, 215 мл вершків (15-20%), 215 мл молока, 70 г меду (краще густого, зацукрованого), ванільний екстракт або ванілін.


Приготування:
В мікрохвильовці розтопити вершкове масло й дати йому охолонути. Потім в окремій мисці слід зробити «PANCAKE MIX», простіше кажучи заготовку для тіста: з'єднати звичайне пшеничне борошно, розпушувач і сіль. Добре все перемішати вінчиком, щоб була однорідна суміш. Окремо приготувати рідкі інгредієнти (хитрість у тому, що ми хочемо отримати пишні й розсипчасті за структурою панкейки. Тому не можна допустити, щоб глютен із борошна занадто розвинувся у тісті – він робить його гумовим). Білки відділити від жовтків. В одній ємності збити вінчиком вершки, молоко, розтоплене вершкове масло, жовтки (у мене яйця були великі – близько 57 г разом із шкаралупою) та зацукрований мед (чим він густіший, тим краще). В іншій ємності збити міксером білки до стійкої піни.


Влити обережно в суху суміш рідку. Можна вливати третинами й щоразу перемішувати. Знову ж таки, глютен нам не потрібен, тому без фанатизму!

Наприкінці додати збиті білки.

Легенько перемішати (тісто має бути густе й з вінчика швидше звалюється, ніж стікає. Густину регулюємо вершками або борошном; я, до прикладу, досипала борошно). Чому важливо зловити густий стан тіста – тільки так панкейки будуть товстими, за що ми їх і любимо. Тонкі панкейки – це помилка!

Наступний секрет – середній вогонь. Якщо вогонь буде сильним – млинець швидко рум'яниться, але всередині залишиться сирим. Смажити краще на сковорідці з товстим дном (ідеальний варіант - тефлоновій) та БЕЗ ОЛІЇ! Це друге, за що ми поважаємо ці млинці, вони абсолютно не жирні. Виливати тісто на сковорідку краще черпачком, а не ложкою (чим більший панкейк, тим він здається ніжнішим; менше підсушених бічних граней і більше м'якої «серединки»). У мене виходило готувати один панкейк за раз: налила тісто в центр і воно дуже повільно злегка розтечеться – це означає, що консистенція ідеальна. Після появи перших пухирців панкейк перевернути на інший бік.

З іншого боку для обсмажування знадобиться менше часу. Працювати зручніше з пласкою лопаткою.

Ось така товщина має бути в ідеалі:

Готові панкейки викладати на тарілку, складаючи один на один, й смажити наступні (у мене вийшло 14 великих млинчиків). Подавати зі сметаною, ягодами, фруктами, варенням, арахісовим маслом, нутелою, кленовим сиропом, згущенкою...


 

Оладки млинці та сирники, панкейки, американська кухня

Коментарі:

  Так  Ні, дякую