ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Фарширована курка без кісток: варіанти начинок на будь-який смак

2 Лютого 2016 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 14448
Курка без кісток виглядає ошатно й ефектно в розрізі.
Курка без кісток виглядає ошатно й ефектно в розрізі. Фото: автора

З кісточками або без, кожна господиня вирішує сама. Але другий варіант виходить більш «ресторанним», та й їсти таку курочку набагато зручніше.

По-перше, така страва виглядає дуже ошатно й ефектно в розрізі. По-друге, завдяки відсутності кісток — кожен їдець отримає свій акуратний шматочок.
По-третє, м’ясо виходить настільки смачним, соковитим, ароматним і ситним, що зупиниться на одному шматочку не вийде ні в кого! Як бачите, плюсів багато, тому хоча б раз, але таку курку варто приготувати. Тим більше, що знімати шкіру з тушки досить легко й навіть у аматорів це виходить із першого разу.

Інгредієнти:
Курка (1,2-1,5 кг), 200 г цибулі, 200 г моркви, 300 г шампінбйонів, 3-4 зубки часнику, 3 ст. л. олії, перець, сіль, карі, куркума.
Для соусу: сметана, часник, куркума, паприка, суміш перців мелена, чабрець, соєвий соус.

Приготування:
Спочатку слід зняти з тушки шкіру: покласти курку на спину й відділити шкіри по грудях (починати з місця патрання). Особливо акуратно відокремлювати її в районі середини грудки, оскільки в цьому місці шкіра щільно прилягає до кісток і її можна порвати. В усіх інших ділянках грудки проблем виникнути не повинно — шкіра там кріпиться практично ні на чому і її з легкістю можна відокремити навіть без допомоги ножа. Потім слід звільнити й перерізати колінні суглоби. Гомілка залишиться всередині шкіри, її відокремлювати не потрібно. Перевернути курку спинкою догори й зняти шкіри (рухайтеся знизу вгору, від хвоста до шиї). Коли відокремте шкіру по всій лінії хребта, потірбно звільнити й перерізати плечові суглоби. Крильця мають залишитися всередині шкіри. Відокремте шкіру в районі шиї і зняти її як панчоху.

Дрібно нарізати цибулю та гриби — чим дрібніше, тим краще. Моркву натерти на тертці. Все з'єднати й спасерувати на олії.

М’ясо відділити від кісток (з останніх потім можна зварити бульйон) й перекрутити на м’ясорубці. Поперчити й посолити.

Додати до фаршу спасеровані овочі, ретельно перемішати.

Нафарширувати цією сумішшю курячу шкіру. Отвір зашити нитками.


Обмастити курку соусом зі сметани, перемішаної з часником, соєвим соусом, сіллю, перцем, спеціями та травами. Викласти у форму для запікання або просто на деко.

Готувати 1,5 години в розігрітій до 180ºС духовці.

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: що ж стосується начинки, то дуже популярні такі її варіанти:
*відварений рис із сухофруктами (курагою, родзинками і чорносливом);
*яблука з мигдалем і чорносливом;
*гречана каша з курячою печінкою та цибулею або просто з цибулею та морквою;
*картопля з приправами або з овочами;
*шинка та сир з цілими перепелиними яйцями;
*кукурудза, маслини без кісточок, бекон та болгарський перець.
Ще один важливий нюанс в приготуванні — це те, чим курочка обмащується. Соус залежить від тієї начинки, яка використовуватиметься для фарширування — це може бути йогурт, приправлений часником і спеціями, гірчиця, мед, сметана та пряна оливкова олія.


 

м`ясо та субпродукти, курятина, фарширована курка, курка без кісток, начинки для курки

Коментарі:

  Так  Ні, дякую