ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Натуральний йогурт легко приготувати вдома

2 Червня 2016 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 6264
За словами господинь для приготування домашнього йогурту знадобиться лише молоко і закваска з кисломолочних бактерій.
За словами господинь для приготування домашнього йогурту знадобиться лише молоко і закваска з кисломолочних бактерій. Фото: http://promum.com.ua

У кожній баночці магазинного йогурту міститься близько 45 г цукру, а ще барвники, консерванти, загущувачі та ароматизатори. Основний же плюс домашнього йогурту — це, звісно, натуральність.

Крім того, виготовляючи цей продукт вдома, можна ще й відчутно заощаджувати сімейний бюджет. Принаймні, у цьому нас запевнили наші постійні читачки хмельничанка Василина Горчакова та Марина Горбань із Теофіполя.
За словами господинь для приготування домашнього йогурту знадобиться лише молоко і закваска з кисломолочних бактерій. Останні продаються скрізь: на базарі, в супермаркетах та аптеках. Якій марці надати перевагу, вирішувати вам. До складу всіх таких заквасок, зазвичай, входять класичні йогуртові бактерії Lactobacillus bulgaricus, болгарська паличка, і Streptococcus thermophilus, термофільний стрептокок. Яким саме сухим продуктом скористатися — не принципово. А ось до інших порад досвідчених «йогуртоварів» варто прислухатися.

«Якщо у Вас є можливість використовувати свіже домашнє молоко — це найкращий варіант, — запевняє Василина Горчакова. — Із нього йогурти виходять смачними, густими й однорідними. Мої батьки живуть у селі, тримають корову, тож наша сім’я завжди ласує молочними продуктами власного виробництва. Звісно, підійде й магазинне. Краще віддати перевагу пастеризованому або ультрапастеризованому. Молоко слід обов’язково закип’ятити й охолодити до 38-45ºС. Якщо термометра у вас немає, то щоб визначся температуру «на око», крапніть декілька крапель на зап'ястя. Молоко має бути гарячим, але не обпікати. Це саме той випадок, коли краще недогріти, ніж перегріти. Адже при температурі понад 50ºС всі кисломолочні бактерії починають гинути. Після того, як ви змішали в каструлі тепле молоко й закваску, потрібно вкутати ємність теплою ковдрою на 6-10 годин. Взимку краще поставити поруч із батареєю. Влітку я заливаю майбутній йогурт у термос. Під час процесу сквашування не перемішуйте суміш, не відкривайте та не струшуйте її. До речі, чим довше заквашується йогурт, тим він виходить кислішим. Для того, щоб грамотно завершити процес ферментації, готовий кисломолочний продукт потрібно охолодити в холодильнику якмінімум 4 години. Так ви не лише отримаєте щільнішу й ніжнішу консистенцію, але й продовжите термін придатності йогурту, зберігши в ньому живі бактерії. Судячи з написів на готових заквасках, у холодильнику продукт чудово зберігається 7-8 днів».


Основна перевага електричної йогуртниці в тому, що вона підтримує оптимальну температуру протягом усього часу сквашування йогурту. Цей прилад займає мало місця, комплектується зручними баночками-кришечками. Є функція виготовлення цього кисломолочного продукту і в деяких мультиварках.

«Я постійно роблю вдома йогурт із моменту появи у нас мультиварки, — каже Марина Горбань. — Донька його дуже любить. Роблю все значно простіше, ніж пишуть у рецептах: на 1 л молока беру баночку магазинного біойогурту без домішок, або на 1,5 л молока пакетик закваски. Навіть цукор не додаю! Змішую й варю просто в каструльці мультиварки без баночок, при температурі 40ºС протягом 8 годин. І все, смакота готова. Потім за смаком ми додаємо цукор, мед, ванілін, фрукти, варення, мюслі, сухофрукти, горіхи тощо. Донечка печиво собі кришить туди й сухі сніданки. Я з кавою пробувала — дуже смачно».


За словами господинь, для наступної партії йогуртів ви можете використовувати як закваску власноруч приготований йогурт. Є думка, що цей продукт можна перезаквашувати 3-5 разів. Але необхідно враховувати, що вдома ми не можемо забезпечити стерильні умови, тому з кожним разом склад йогурту змінюється і не завжди в кращий бік. 

порадник, домашній йогурт, молочні продукти, молоко, йогурт, мультиварка, закваска

Коментарі:

  Так  Ні, дякую