ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Заморожування та в’ялення полуниці — легкий спосіб зберегти вітаміни

9 Червня 2016 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 4564
Досвідчені господині запевняють, що заготовити полуницю на зиму із мінімальною втратою вітамінів цілком реально
Досвідчені господині запевняють, що заготовити полуницю на зиму із мінімальною втратою вітамінів цілком реально Фото: http://yakulinar.net/

Полуничний сезон, на жаль, дуже короткий. А так хочеться ласувати цією смачною та ароматною ягодою протягом цілого року.

Звісно, можна приготувати з неї варення чи джем, але в цьому випадку примхливі плоди втрачають практично всі свої вітаміни. Досвідчені господині запевняють, що заготовити полуницю на зиму із мінімальною втратою вітамінів цілком реально, якщо скористатися простими порадами.

З цукром чи без цукру?
«Більшість моїх знайомих заморожують полуницю на зиму ціленькими ягідками, але після цієї «процедури» вона стає кислою. Цього можна уникнути, якщо заморожувати плоди відразу з цукром у пропорції 0,3-0,5 кг цукру на 1 кг полуниці, — ділиться Марія Швець із села Вербка Ярмолинецького району. — Перед тим, як відправити ягоди в морозильну камеру, їх необхідно ретельно помити, видалити «хвостики» і викласти в друшляк чи на паперовий рушник, щоб вода повністю стекла. Лише після того, як полуниця буде сухою можна приступати безпосередньо до заморожування. Я роблю це у декілька способів. Можна спочатку заморозити ягоди, а лише потім пересипати їх цукром. Так ви уникнете соковиділення, і плоди залишаться красивими й ціленькими. Ними потім можна буде прикрашати десерти та випічку.

Також непоганий метод заморожування — викладати полуницю у пластиковий контейнер шарами. Тобто кожен шар ягід слід пересипати цукром.

Але найбільше мені подобається розтирати полуницю в пюре разом із цукром. Таку ягідну кашку можна заморожувати просто в поліетиленових кульках — вони займають менше місця в морозилці. Потім взимку достатньо відрізати ножем необхідну кількість пюре, розморозити й поливати ним млинці, оладки, сирні запіканки тощо.

Якщо ягода у вас не надто пружна, можна заморозити її шматочками. Для цього її слід порізати ножем і перемішати з цукром. До речі, полуничне пюре можна розливати також в пляшечки від соків чи кефіру, а також у відерця з-під сметани. Вони також досить компактні в морозильній камері».

Сухофрукти та цукерки з полуниці
Ще один цікавий метод зберегти полуницю на зиму — це в’ялення або сушіння. Для цього вам знадобиться лише цукор та духовка. «Готую своїм дітям та онукам «полуничні цукерки» вже декілька років поспіль. Це дуже смачно й корисно, — запевняє Валентина Марцонь із Теофіполя. — Для їх приготування ягоди слід залити цукровим сиропом і варити протягом 7-8 хвилин, потім настоювати близько 6-8 годин. Кип'ятити 10 хвилин і знову настояти. Загалом робити так від 4 до 8 разів. Пропорції сиропу: на 1 кг цукру – склянка води. Співвідношення плодів і ягід до сиропу: 1:2. Потім ягоди потрібно відкинути на сито, і дати стекти сиропу. Наприкінці засипати полуницю цукром, ретельно «обкачати», струсити надлишки. Сушити ягоди в духовці на мінімальному вогні з відкритими дверцятами, або в спеціальних сушарках. Коли полуниця буде готова, її потрібно перекласти в невеликі скляні банки й поставити на зберігання.

В’ялені цукати з полуниці можна використовувати у випічці тортів і тістечок, додавати в креми чи компоти, або просто їсти, як цукерки. До речі, не викидайте «хвостиків» від полуниці! Висушіть їх на підвіконні — і взимку зможете пити корисний вітамінний чай». 

порадник, цукати з полуниці, заморожування полуниці, в`ялення полуниці, заготовки на зиму

Коментарі:

  Так  Ні, дякую