ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Грибна юшка – національна родзинка Карпат

19 Листопада 2016 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 228859
Густину юшки можна регулювати борошном і споживати або як суп, або ж як підливу до локшини та каші.
Густину юшки можна регулювати борошном і споживати або як суп, або ж як підливу до локшини та каші. Фото: автора

Завдяки різноманітності карпатської кухні, ароматний і насичений суп з білих грибів може готуватися по-різному навіть в одному й тому ж селищі.

В Карпатах кожна господиня має свій секрет приготування грибної юшки, тож двох однакових смаків ви просто не знайдете! У цьому я переконалася, коли намагалася випитати рецепт спочатку в племінниці, яка живе в Сколе, а потім у маминої подруги з Орявчика. І хоча ці селища знаходяться зовсім поруч, технологія супу з білих грибів виявилася кардинально різною. Єдиний висновок, який я зробила, що смачна юшка виходить безпосередньо із сушених білих грибів. І "підбивають" її практично завжди борошном.


Інгредієнти:
100 г сушених білих грибів,
2 цибулини,
1 морквина,
2-3 ст. л. борошна
2 зубки часнику,
зелень,
сіль, перець,
соняшникова олія,
0,5 склянки сметани.


Приготування:
Гриби замочити на ніч, вранці відтиснути й нарізати (я не різала, бо мої вже були подрібнені).

Воду, в якій замочували гриби процідити. В каструлю налити холодну воду, додати проціджену грибну воду та грибочки. Поставити варитися. Як тільки закиплять, обережно прибрати шумівкою піну. Зменшити вогонь і залишити варитися гриби приблизно на годину.

Приготувати засмажку: натерти на крупній тертці моркву, цибулю нарізати дрібними кубиками. Обсмажувати овочі на олії приблизно 5 хвилин.

Додати борошно й пасерувати все разом ще хвилини 2-3.

Наприкінці влити у засмажку сметану.

Ретельно все перемішати, влити чашку бульйону, в якому варяться гриби.


 Вилити засмажку в каструлю із супом і продовжувати «томити» юшку під закритою кришкою протягом 10-15 хвилин. Посолити, поперчити, за бажанням додати лавровий листок, вичавити часник. Закип’ятити й залишити настоюватися під кришкою на годину мінімум (чим довше юшка стоїть, тим смачніша).
При подачі посипати зеленню.

Можна ще додати сметану (юшку часто подають із домашньою локшиною, яку відварюють окремо. Але мене на такий подвиг не вистачило. Тому я просто окремо зварила італійські макарони).

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: зверніть увагу: грибна юшка за рецептом карпатської кухні настільки самобутня й ароматна, що в неї немає необхідності додавати ніяких інших спецій, хіба що трохи чорного перчика для пікантності. Також у суп не додається картопля. Густину можна регулювати борошном і споживати або як суп, або ж як підливу до локшини та каші.

перші страви, супи, грибна юшка, страви з грибів, гриби, українська кухня, кухня Карпат, карпатська кухня, карпатські національні страви, білі гриби, локшина

Коментарі:

  Так  Ні, дякую