ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Дегустаційна зала: Як обрати печиво «Соломка»?

3 Лютого 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 4550
Печиво різних марок відрізнялося як за формою, так і за довжиною «соломинок» та кількістю солі у продукті.
Печиво різних марок відрізнялося як за формою, так і за довжиною «соломинок» та кількістю солі у продукті. Фото: автора

Солона або солодка, з цибулею, маком або кмином — соломка ідеально підходить для перекусу, і саме її ми вважаємо безпечним продуктом. Чи так це насправді, дізнавалися кореспонденти сайту «Є».

Для дегустації ми вирішили обрати соломку із сіллю, адже саме таке печиво запам’яталося багатьом ще із дитинства. Вона може виготовлятися як згідно з ДСТУ, так і з ТУ. Однак, яка б технологія не використовувалася, в упаковці допускається не більше 2% вигнутих соломок і паличок, які злиплися між собою. Якщо такого «браку» більше, це означає, що у виробника серйозні проблеми або з рецептурою, або з обладнанням. За зовнішнім виглядом солоні палички повинні бути прямими, обтічної форми. Поверхня може бути як глянсовою, так і шорсткою. Крім борошна, рослинного жиру і солі, в соломці міститься регулятор кислотності, що збільшує термін зберігання продукту, і емульгатор, який поліпшує консистенцію. Також до складу можуть входити дріжджі і солод. Намагайтеся уникати хлібних виробів, в складі яких присутні синтетичні добавки з індексом «Е» — цей продукт може обійтися і без них.

Що ж до форми, то товщина «правильної» соломки не повинна перевищувати 8 мм. При цьому якщо печиво з сіллю, то тут теж є свої вимоги: у виробництві має використовуватися лише калібрована сіль, розмір кристаликів якої не перевищує 2-2,5 мм. Якісна соломка повинна бути крихкою і легко розламуватися, мати однорідний золотавий колір (може коливатися від світло-жовтого до коричневого). Смак і аромат — характерні для продукту, без сторонніх присмаків.

 

Тест: «сліпе куштування»

Ми придбали чотири марки солоної соломки українських виробників. Упакування в усіх зразків поліетиленове, але герметичне. Цікаво, що печиво різних марок відрізнялося як за формою, так і за довжиною «соломинок» та кількістю солі у продукті.

Вкотре зауважимо, що жоден учасник нашої дегустації навіть не здогадувався, яку саме соломку він пробує. Ми завчасно приховали усі можливі етикетки та пронумерували тарілки, на які, власне, і виклали наші зразки.

*Наша дегустація абсолютно незалежна й заснована на смакових відчуттях працівників редакції. Ви, шановні читачі, завжди можете скласти свою думку. За якість купленого товару перед споживачем відповідає не тільки виробник, а й продавець!

 

 

дегустація, порадник, соломка, редакційна дегустація, як обрати печиво соломка

Коментарі:

  Так  Ні, дякую