ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 31 березня

Історія 2978
Минулого року цього дня в Україні відбувся перший тур виборів президента України
Минулого року цього дня в Україні відбувся перший тур виборів президента України. Фото: з архіву редакції

Про події минулого, які варто пам'ятати.

31 березня в історії Хмельниччини зберегло багато подій. Якими вони були читайте в короткому історичному огляді від сайту «Є».

Минулого року 31 березня Україна обирала Президента. На Хмельниччині вибори розпочалися спокійно, без порушень, всі дільниці відкрилися вчасно. Найпоширенішими правопорушеннями виборчого процесу стали пошкодження бюлетенів та незаконна агітація. Пізніше стало відомо -  у першому турі президентських перегонів Зеленський переміг в усіх округах Хмельниччини.

На початку лютого 1919, після взяття Києва більшовиками, до Кам'янця-Подільського приїхав український історик, громадський та політичний діяч Михайло Грушевський, тут він працював і видавав часопис «Життя Поділля». Після майже двомісячного перебування в Кам’янці-Подільському 31 березня 1919 року Михайло Грушевський виїхав із міста. Як свідчать джерела, з Кам'янця-Подільського він вирушив до Станіслава (нині Івано-Франківськ), що був столицею Західної Області Української Народної Республіки. У цей час завершив написання підручника під назвою «Історія України, для програм вищих початкових шкіл і старших класів шкіл середніх», опублікований у 1919 році.

У 1944 році цього дня райцентр Дунаївці був визволений від нацистів, одним з останніх в нашій області. 31 березня 1944 року радянське інформаційне бюро повідомило: «Війська 1-го Українського фронту продовжували успішний наступ. Запеклі бої відбувалися сьогодні на підступах до районного центру Кам’янець-Подільської області міста Дунаївці. Німці намагаються великою ціною затримати у своїх руках опорний пункт і важливий вузол шосейних шляхів, який давав їм можливість маневрувати своїми силами. Радянські війська зламали опір противника і рішучим ударом вибили німців з міста Дунаївці. Нашими військами захоплено велику кількість озброєння і військових матеріалів».

Цього дня від нацистів також визволено села Калиня, Княжпіль, Вихватнівці, Кульчіївці, Фурманівка, Китайгород, Рогізна, Калачківці, Демшин, Супрунківці, Безнісківці (нині Абрикосівка). До 4 квітня 1944 року вся територія області була визволена від німецько-фашистських загарбників.

У час коли тривали бої за визволення Кам’янець-Подільського району поблизу села Гаврилівці героїчно загинув, врізавшись у скупчення німецьких військ, екіпаж літака Пе-2 у складі льотчика Івана Степановича Кудашкіна, штурмана Олександра Васильовича Чернова і стрільця-радиста Петра Олександровича Уханова. У липні 1980 року в Гаврилівцях відкрито пам’ятник героям-льотчикам.

Пе-2 радянський пікіруючий бомбардувальник часів Другої світової війни. Фото: wikipedia.org

31 березня 2014 року на військовому аеродромі бригади тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України імені Петра Франка, відбувся спільний концерт за участю творчих колективів Старокостянтинівського і Хмельницького гарнізонних будинків офіцерів та відомого українського гурту з Вінниці – «ТІК».

У той же час, на залізничному вокзалі у Хмельницькому відкрили пункт інформдопомоги кримчанам. в приміщеннях залізничних вокзалів спеціальні кімнати, де представники місцевих органів влади, служб соціальної та медичної допомоги надаватимуть допомогу жителям автономної республіки Крим, які були вимушені покинути півострів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую