ye-logo.v1.2

Олександр Курій: “Рак та аденома простати можуть бути наслідками бурхливої молодості”

Здоров'я 8701
Наталя Сідова
«Кожен чоловік двічі на рік має проходити профілактичний огляд», - каже лікар.. Фото: Наталя Сідова

В групі ризику практично всі сексуально гіперактивні мачо, оскільки однією з причин виникнення цих хвороб є інфекція, яка передається статевим шляхом.

 Зазвичай, чоловіки, відчувши якісь негаразди у своєму організмі, починають панікувати, але візит до спеціаліста відкладають до останнього. Та кожен представник сильної статі після 40 років повинен двічі на рік відвідувати уролога, щоб запобігти серйозним і поширеним чоловічим хворобам, серед яких аденома та рак простати. Саме про ці чоловічі недуги та про методи лікування простати ми й ведемо розмову з ординатором урологічного відділення Хмельницької міської лікарні Олександром Курієм.

- Олександре Михайловичу, розкажіть, які функції в організмі виконує простата?
- Це особливий і дуже важливий орган у чоловічому організмі, його ще називають другим серцем чоловіка. Простата відіграє активну роль у статевій функції, а зміни в передміхуровій залозі впливають на роботу усього організму. В молодому віці простата рідко про себе нагадує, хоча останнім часом простатит значно “помолодшав”. Нині він зустрічається навіть у 20 років! Проте переважна більшість чоловіків починає відчувати її присутність після
40-ка. З’являються проблеми з сечовиділенням, потенцією. Дехто робить спроби лікуватися самостійно, звертається до різних “спеціалістів”, знахарів. Як наслідок – задавнене, обтяжене всілякими ускладненнями захворювання, яке іноді доходить до гострої затримки сечовипускання. Слід наголосити, що хвороби простати - це не лише простатит і доброякісна гіперплазія простати (аденома), а й різноманітні пухлини, у тому числі злоякісні. Неправильне та нефахове лікування цих хвороб може призвести до важких, а часом непоправних наслідків.

- Які симптоми порушення функції простати? На що чоловіки повинні звертати увагу в першу чергу?
- На будь-який дискомфорт внизу живота, печію та утруднене сечовипускання з підвищенням температури, відчуття неповного спорожнення сечового міхура, біль у промежині, наявність крові у сечі, проблеми з ерекцією. При появі цих симптомів слід одразу ж звернутися до кваліфікованого спеціаліста-уролога.

- А що провокує захворювання передміхурової залози? Хто у групі ризику?
- Серед основних причин захворювань простати — переохолодження, сидіння на холодному, перегрів, застуда тощо. Інфекція потрапляє в передміхурову залозу або через кров гематогенним шляхом, або через сечовидільний канал — уретру. Гострий простатит може призвести навіть до абсцесу передміхурової залози. Ще одна причина — це інфекції, які передаються статевим шляхом. Тобто, бурхлива молодість не минає безслідно. Причини ж виникнення раку простати такі, як і для усіх онкозахворювань. Це і шкідливі звички, і умови праці, і наслідки Чорнобиля тощо. Тобто в групі ризику всі. Після 80 років рак простати та аденома можуть бути в кожного чоловіка.

- У Європі рак простати є найпоширенішою пухлиною у чоловіків. А як у нас?
- У нас також простежується така тенденція. Можливо це пов'язано з тим, що як при аденомі, так і при ракові простати, в пацієнта нічого не болить і захворювання може досить довго бути місцевим процесом, який клінічно ніяк себе не проявляє. Тому кожен чоловік повинен взяти собі за правило: двічі на рік обов'язково проходити профілактичний огляд.

- А як щодо консервативного лікування раку та гіперплазії простати. Наскільки воно ефективне?
- 95% раку простати — це гормональна пухлина, яка непогано піддається лікуванню. Існує багато методів та ефективних фармацевтичних препаратів. Але слід пам’ятати, що тактику лікування медикаментами повинен призначати фахівець, а не телевізійна реклама чи сусід. Спочатку потрібно поставити діагноз, а тоді вже вирішувати, які саме ліки у кожному конкретному випадку можна застосовувати.

- Чи існують якісь профілактичні методи? Що корисно для простати?
- Передміхурова залоза повинна постійно працювати й виконувати свої функції. І регулярне статеве життя відіграє у цьому важливу роль. Можна сказати, що це своєрідний метод профілактики. Але сексуальна гіперактивність також не вітається. Передміхурова залоза “любить” гарбуз та петрушку. Тому їжте гарбузову кашу, пийте гарбузовий сік, лускайте насіння. Адже цинк, який міститься в гарбузовому насінні, перешкоджає розростанню сполучної тканини в передміхуровій залозі, що спостерігається при аденомі й простатиті. Для ефекту достатньо з'їдати в день по 50-60 гарбузових зерен.
Також потрібно постійно слідкувати за собою, відмовитися від шкідливих звичок, не переохолоджуватися. Чоловікам варто дотримуватися принципу: “Все, що нижче пояса, має бути в теплі!”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую