ye-logo.v1.2

Хмельницькі пожежники гартувалися у термодинамічній камері

Суспільство 2064

Тренажер змайстрували вогнеборці, тому самі його першими й випробували.

У Хмельницькому сконструювали першу в Україні вогневу споруду моделювання динамік небезпечних факторів пожежі. Таким чином хмельницькі пожежники хочуть не лише підвищити власну кваліфікацію, але й удосконалити систему підготовки вогнеборців в країні.
“Впродовж минулого року було створено тепло-димокамеру за європейськими стандартами та методику підготовки пожежників із застосуванням передових технологій визначення температурних режимів, - пояснює начальник головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Борис Болібрух. - Тренажер - це модульного типу контейнери, які застосовувалися підприємством “Мотор-Січ” для виготовлення теплогенеруючих установок. Ми їх зібрали та змоделювали таким чином, щоб вони відповідали методикам європейського зразку.”
Вогнева споруда у середині має свої лабіринти, а також техніку, яка знімає температурні режими та передає на комп'ютер з відповідною програмою.
“У цій камері відтворюється пожежа у замкнутому просторі, як у житлових квартирах. Камера виготовлена за кошти Навчально-методичного центру. Ще повністю наш проект не закінчений, але на нього уже витрачено 100 тисяч гривень. Ми хочемо удосконалити систему підготовки пожежників, адже у теперішній системі підготовки немає такого, коли вогнеборець заходить у закритий простір, а температура досягає 400-500 °C”, - додає Борис Болібрух.
Вогнева споруда моделювання динаміки небезпечних факторів пожежі є першим подібним тренажером для вогнеборців в Україні, як і розроблена до неї методика. Якщо ж їх затвердить Державна служба з надзвичайних ситуацій, то на досвіді хмельничан навчатимуться усі пожежники країни.
“Основне призначення даного тренажера — вивчення динаміки небезпечних факторів пожежі для того, щоб рятувальники, які проводять гасіння, вміли маніпулювати легкими продуктами згорання та температурою. У цій камері пожежники зможуть побачити як на початкових стадіях розгоряється вогнище. Також вивчається вплив небезпечних факторів та яким чином можна їх зменшити”, - розповідає доцент кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Львівського Державного університету безпеки життєдіяльності Богдан Штайн.
Під пильним оком інструктора тренажер випробували троє хмельницьких пожежників, які на короткий проміжок часу опинилися всередині палаючої камери.
“Всередині температура нарощується з кожною хвилиною. Це свідчить про те, що на пожежі не можна гаяти час і потрібно водночас якомога швидше і безпечніше для себе працювати. Пожежні підрозділи повинні думати і про людську, і про особисту безпеку, - ділиться враженнями старший помічник начальника чергової зміни з питань оперативного реагування Державної служби з надзвичайних ситуацій майор Володимир Топоровський. - Ми працювали у захисних костюмах, які витримують температуру до 800 °C, але візуально у камері температура перевищувала 100 °C.”

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую