Наш репортаж: Як у Хмельницькому кращі молоді боксери за чемпіонство боролися

Спорт 5906
У чепмпіонаті України з боксу серед молоді взяли участь 200 спортсменів з усіх областей країни. Фото: автора

Збірна Хмельницької області у медальному заліку посіла перше місце.

У Хмельницькому завершився чемпіонат України з боксу серед молоді. Боксери Хмельниччини на домашній арені здобули три золоті та одну бронзову нагороду, завдяки чому в медальному заліку область стала першою. Другою стала Донеччина (1 золота, 2 срібні та 3 бронзові нагороди), третьою – Полтавщина та Харківщина ( по одній медалі усіх ґатунків).

Із восьми боксерів Хмельниччини до півфіналу дійшло четверо хмельничан – усі вони вихованці ДЮСШ «Авангард». І лише Павло Кузьменчук не зміг пробитися до фіналу, поступившись Миколі Плясовиці з Донеччини, здобувши в підсумку бронзову нагороду. Решта троє боксерів впевнено вийшло до головних поєдинків.

Отож, у заключний день змагань відбулися фінали. Особливо емоційними для глядачів видалися ті, в яких змагалися хмельничани. Першим на ринг вийшов Павло Гула, який за шаленої підтримки домашніх трибун здолав львів’янина Дмитра Преснякова. «Фінальний поєдинок був найважчим дле мене, - каже чемпіон України серед молоді в ваговій категорії до 64 кілограмів. – Я дуже вдячний своїм тренерам та глядачам, які мене підтримували». Ну, а нагороду Павлу Гулі вручив… призер Олімпіади та міжнародних чемпіонатів у ваговій категорії Денис Беринчик, який нині виступає на професійному рингу.

Павло Гула (в червоному) у фіналі переміг Дмитра Преснякова з рахунком 2:1.

У ваговій категорії до 81 кілограму ще один хмельничанин Аркадій Карцан здобув впевнену перемогу над діючим чемпіоном України у ваговій категорії до 80 кілограмів киянином Романом Савіцьким, який ще на початку турніру говорив: «Думаю, дійшовши до фіналу, зустрінуся з Карцаном». Дійшов, зустрівся, і став срібним призером. Ну, а Аркадій Карцан – чемпіоном.

Аркадій Карцан (у синьому) був кращим за киянина Романа Савіцького в усіх трьох раундах.

У найважчій вазі – понад 91 кілограм, на ринзі зійшлися харків’янин Максим Кравченко та хмельничанин В’ячеслав Гаврилюк. І, хоч деякі глядачі підказували В’ячеславу, що той переміг у двох третіх раундах, а тому в заключному треба більше захищатись, Гаврилюк провів декілька залікових атак та оформив чемпіонство.

В’ячеслав Гаврилюк (у червоному) вирішальний бій виграв з рахунком 3:0.

За словами головного тренера молодіжної збірної України Леоніда Лоївського, за підсумками чемпіонату буде сформований кістяк молодіжної збірної країни, яка готуватиметься для подальших міжнародних турнірів та чемпіонату Європи. А тому, скоріше за все, усі вихованці Анатолія та Андрія Чумакових, які стали чемпіонами України, вже у березні вирушать на тренувальний збір збірної, який пройде в Вінниці.

Микола Литвищенко (у червоному) з Івано-Франківська став чемпіоном у ваговій категорії до 52 кілограмів.

Одесит Майк Стиценко (у червоному) у фіналі вагової категорії до 56 кілограмів переміг Максима Боришпольця з Києва.

Хмельничанин Павло Кузьменчук (ліворуч) та Владислав Карпачов із Донеччини стали бронзовими призерами першості в ваговій категорії до 60 кілограмів.

Відомий український боксер Денис Беринчик спостерігав за усіма фіанльними поєдинками молодіжного чемпіонату України.

Микола Плясовиця з Донеччини (в синьому) став срібним призером у ваговій категорії до 60 кілограмів, поступившись у фіналі Зоравору Петросяну з Полтавської області.