clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт


Шановні дописувачі-блогери! У зв'язку з редизайном сайту, редакція закрила можливість додавати дописи у цей розділ. Однак раді вас попередити, що ми розробили новий розділ «Спецпроекти» у якому й розмістили Блоги. А також дещо змінили умови розміщення дописів у блогах.

Ті з вас, хто готує матеріали і має бажання опублікувати їх у блогах, можуть написати на електронну скриньку vg@ye.ua. Звертаємо вашу увагу, що редакція залишає за собою право вирішувати чи публікувати ці тексти у розділі Блоги.

Прошу також зауважити, що у нас є розділ «НарКор», де усі зареєстровані читачі мають можливість публікувати свої новини чи інформацію.

Дякуємо, що залишаєтеся з нами.

Вероніка Пастернак


БЛОГ (ДОПИСИ)

Про автора Заповніть, будь-ласка всі поля

"Ціну на електроенергію необхідно збільшити у 2-3 рази" - Сергій Дяченко

Передумови для підвищення цін на електроенергію існують. Існують вони з двох головних причин – потреби зменшити обсяги державного субсидування і постійного зростання цін на паливо. Однак на сьогодні процеси ціноутворення і формування ринків у нас здійснюються непрозоро, тому говорити про реальне збільшення ціни для населення не доводиться.

Розглянемо першу причину – економічну. У нас механізм розрахунку середніх цін такий, якщо одна категорія споживачів недоплачує, то інша – переплачує. Якщо населення сплачує на сьогоднішній день 29% собівартості, то промислові споживачі, які не користуються пільгами – платять, так би мовити, по повній. Але хочу зазначити, що крім населення існує ще велика група промислових споживачів, які також користуються пільгами і за яких сплачують інші.

Друга – це подорожчання палива. Однак у нас газ не є ключовим паливом для виробництва електроенергії. У нас головними у цьому плані є вугілля та атомна енергетика. Зараз зростають ціни на вугілля і цей процес відбувається хаотично, неправильно.

Я поясню. Насамперед нам необхідно створити ринок вугілля, адже його просто не існує. Зараз іде підвищення за розрахунками, перевірити які досить складно. Увесь цей набір процесів варто упорядкувати і забезпечити їх належний адекватний хід. Це і приватизація шахт, створення ринку і зменшення субсидій (державної допомоги на собівартість). Усі ці процеси мають бути синхронізованими. Тому, я вважаю, що до сьогоднішнього механізму підняття ціни на вугілля є багато питань.

Разом із тим підвищення цін на вугілля та газ відбувається, тому передумови для підвищення цін на електрику існують. У нас такі обсяги дотаційних сертифікатів, тобто перехресного субсидування, що у нас минулого року, фактично, зупинився експорт і ціни для промисловості перевищили європейські. Ми не могли експортувати, тому що у Європі була дешевша електроенергія.

Я вважаю, граючись таким чином із цінами, питання вирішені не будуть. Для енергетиків за таких умов немає достатніх стимулів, щоб знизити собівартість. У нас зношені основні фонди у тепловій генерації, а з точки зору безпеки – в атомній (близько 60% станцій потребують подовження ресурсу).

Тому до тих пір, поки ми не займемося серйозно модернізацією обладнання у тепловій генерації і, відповідно, покращенням економічних показників, у нас ціни будуть високі і постійно зростатимуть. Проблема високих цін закладена в неефективній роботі генеруючи потужностей, які у нас дуже зношені і які спричинюють великі виробничі втрати.

За моїми розрахунками ціна для населення за кіловат-годину – це 60 копійок. Тому можна сказати, що потреба підвищення цін на електроенергію для населення у 2-3 рази існує, але економіку галузі воно радикальним чином не поліпшить. Цей процес потрібно було розпочинати 4-5 років тому і реалізовувати його поступово. До того ж різке підвищення ціни на електрику спричинить значний соціальний струс. Потрібно шукати економічні механізми інвестування у модернізацію генеруючи потужностей.

Дяченко Сергій, аналітик Центру Разумкова

Oстанні коментарі

Читатель


13 Вересня 2012

15:35

Немудрено ! Вот и пишут заказные статьи и аналитические данные. Куда девались деньги все эти года ? Модернизацию не проводили, оборудование устарело, энергосберигательные технологии не внедряли и т.д. и т. п. Но зато чиновники воровали без устали и обогащались. А теперь за бесценок все ушло Ахметову. Когда все стало собственность - нужно ее стоимость увеличивать. Вот мы и будем платить непомерные , выше европейских, цены. Где же доморощенные олигархи смогут так обогащаться ? В европе у них так не пройдет вот и будут дальше гнобить собственный народ!

Избиратель


1 Червня 2012

19:52


В этом никто не сомневается что после выборов поднимут цены на электроэнергию в 2-3 раза. Ведь все облэнерго скупает пан Ахметов. Жизнь улучшается с каждой минутой.......
Популярні новини

Останні фото та відео

Є. АфішаКурси валют на 10.07.2020
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.92
26.95
30.49
30.53

Архів новин

<<Липень 2020>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31