clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail


Шановні дописувачі-блогери! У зв'язку з редизайном сайту, редакція закрила можливість додавати дописи у цей розділ. Однак раді вас попередити, що ми розробили новий розділ «Спецпроекти» у якому й розмістили Блоги. А також дещо змінили умови розміщення дописів у блогах.

Ті з вас, хто готує матеріали і має бажання опублікувати їх у блогах, можуть написати на електронну скриньку vg@ye.ua. Звертаємо вашу увагу, що редакція залишає за собою право вирішувати чи публікувати ці тексти у розділі Блоги.

Прошу також зауважити, що у нас є розділ «НарКор», де усі зареєстровані читачі мають можливість публікувати свої новини чи інформацію.

Дякуємо, що залишаєтеся з нами.

Evgenija Lapina


БЛОГ

Про автора Never give in

Теги користувача:

Формування мотивації студентів до навчання

Навчальна мотивація, що представляє собою ієрархію цілей і мотивів, які спонукають студента до навчально-професійної діяльності, є особливим компонентом у структурі виховної роботи в студентському середовищі. Зміст мотивації, її структура формують певний мотиваційний рівень учня і ступінь прояву навчальної активності.
 
При більш диференційованому аналізі мотивів навчальної діяльності виділяють: професійно-ціннісні (орієнтування на те, що хороша освіта - запорука отримання гарної роботи); пізнавальні (прагнення знати більше і бути ерудованими); комунікативні (розширити коло спілкування); соціальні (відповідальність, розуміння значущості отриманих знань); практичні (одержання диплома про вищу освіту).
 
Дослідники, що займаються питаннями мотивації, відзначають, що при вступі до нового навчального закладу у студентів мотивація визначається, головним чином, новою соціальною роллю. Але вона не може підтримувати протягом довгого часу його навчальну роботу і поступово втрачає своє значення. Тому формування мотивів, що додають навчанню значущий сенс, є однією з головних завдань виховної функції викладача.
 
У педагогіці і психології вищої школи формування мотивації розглядається як специфічний вид діяльності, спрямований на суб'єкта (учня) з метою формування і розвитку його особистості як майбутнього професіонала.
 
Разом з тим у студентському середовищі часто присутня слабка потреба в отриманні знань. Проведений соціологічне опитування студентів 5 курсу факультету менеджменту ХНАМГ, продемонстрував певну когнітивну дистанційованість від предметів, що вивчаються.
 
Виявлено такі прояви «психолого-педагогічних пасток», як: фрустрація («те, чого навчають - в житті не використовується»); когнітивний дисонанс (відчуження, втрата ціннісних орієнтирів - «не знають, як жити»); соціальний інфантилізм (небажання трудитися , брати відповідальність за своє життя).
 
 
У сформованій педагогічної ситуації актуалізується необхідність встановлення продуктивного психосоціального контакту «викладач - студент», в якому особливе місце належить діалогу, спільного пошуку смислів у професійно-орієнтованому знанні. Таким чином, найважливішим фактором успішного навчання у вузі стає характер навчальної мотивації, її енергетичний рівень (вища школа повинна виховувати творчу, самоактуализирующуюся особистість). Така постановка питання про виховання студентської молоді актуалізує роль викладача як інтегратора позитивної мотивації студента до навчання.
 
Список використаних джерел:
 
1) Інтернет портал RuStudent: http://rustudent.com/category/psihologiya/

теги: мотивація

3 Серпня 2013, 23:37:55 3376 0Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 22.02.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.02
27.05
30.65
30.68

Архів новин

<<Лютий 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28