clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail


Шановні дописувачі-блогери! У зв'язку з редизайном сайту, редакція закрила можливість додавати дописи у цей розділ. Однак раді вас попередити, що ми розробили новий розділ «Спецпроекти» у якому й розмістили Блоги. А також дещо змінили умови розміщення дописів у блогах.

Ті з вас, хто готує матеріали і має бажання опублікувати їх у блогах, можуть написати на електронну скриньку vg@ye.ua. Звертаємо вашу увагу, що редакція залишає за собою право вирішувати чи публікувати ці тексти у розділі Блоги.

Прошу також зауважити, що у нас є розділ «НарКор», де усі зареєстровані читачі мають можливість публікувати свої новини чи інформацію.

Дякуємо, що залишаєтеся з нами.

Marina Anegina


БЛОГ

Про автора Інновації у житті

Теги користувача:

Формування міжкультурної компетенції студентів

У роботах з філософії та соціології сучасної освіти освіта розуміється як спосіб "входження особистості у світ культури " (у найширшому сенсі, у тому числі і професійної).

Навчання російській мові студентів просунутого етапу передбачає формування в учнів комунікативної професійної компетенції, яку можна визначити як сукупність знань у галузі фахом з національних позицій і позицій країни досліджуваного мови, і умінь володіти відповідним метамовою і регістром промови, необхідним для ведення професійного усного та письмового спілкування.

Практичний курс РСІ будується з урахуванням орієнтації на процес спілкування, тип знання, який вкладає мовець і витягує слухає, що передбачає володіння базової лінгвістичної компетенцією (знання мовної системи, її лексико - граматичної основи ), комунікативної (що передбачає вихід в мову, знання основних мовних жанрів ), соціокультурної (знання культурологічного компонента, актуалізується в дискурсі ). Таким чином, у процесі вивчення мови пороговими для студента стають рівні переходу з плану мови в план мови, і далі - з плану промови в план текстопорожденія, створення дискурсу.

Після року навчання іноземні студенти повинен нарівні з українськими студентами сприймати новий матеріал з дисциплін обраного профілю, причому сприймати інформацію вони повинні у світі наукових знань.

Для людини, що вивчає нерідну мову, складно якраз те, що він вже має мовний світ, спосіб мовного існування, що його розумова і комунікативна діяльність повинна розгортатися в просторі іншої мови.

На просунутому етапі навчання основною сферою спілкування іноземних студентів є навчально - професійна сфера. В якості основної одиниці навчання приймається текст. Джерелами текстів є пропоновані студентам підручники і навчальні посібники з спеціальних дисциплін політехнічного вузу, а також лекційний матеріал викладачів - предметників. Критеріями відбору текстового матеріалу служать інформаційна цінність, тематична співвіднесеність з актуальними для всіх спеціальностей матеріалами, доступність викладу, наявність актуальних мовних одиниць.

За данними сайту ptcevolution, навчально-науковий текст, що є основною одиницею навчання, являє собою також основу для міжкультурного спілкування у навчально - професійній сфері.

Крім виконання навчально- прикладних завдань навчально-науковий текст є:

- Основою формування лінгвістичної компетенції;

- Матеріалом для когнітивної діяльності студента;

- Основою формування наукової картини світу;

- Матеріалом для міжкультурної комунікації;

- Основою формування мовленнєвої культури майбутнього фахівця. Засвоюючи твір ( текст) даної культури, особистість опановує і

формою спілкування, що продукується цим твором, порівнюючи через свій внутрішній мікродіалог, через свою базову культуру, дану культуру зі своєю, формуючи, таким чином, у себе міжкультурну компетенцію.

Таким чином, ми можемо говорити про формування не тільки комунікативної та наукової, а й міжкультурної компетенції іноземних студентів у процесі вивчення нерідної мови.

Формування міжкультурної компетенції - тривалий і поетапний процес, основи якого закладаються на підготовчому факультеті та який забезпечує входження іноземних студентів в нове соціальне середовище, а також в інформаційне середовище вузу.

теги: освіта

3 Листопада 2013, 23:17:32 756 0Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 13.11.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.9
27.93
31.43
31.46

Архів новин

<<Листопад 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30