ye-logo.v1.2
25 Листопада, 2020

Найпоширеніший вид шахрайства в Хмельницькій області — карткові злочини

Кримінал 2179

Міліціонери та банкіри радять хмельничанам, як не стати жертвою шахраїв.

Як повідомили працівники управління карного розшуку УМВС України в Хмельницькій області, найпоширенішим видом злочину за перші два місяці 2015 року є шахрайство. Зокрема, це виманювання персональних банківських даних, «звільнення» від кримінальної відповідальності, підробка документів, зняття порчі та обмін валют.
«Ці злочини складно розкривати, адже ними займаються люди не з низькими інтелектуальними даними. Вони вигадують різні фінансові схеми, входять у довіру до громадян і отримують від них гроші незаконним шляхом. Також затягує час розслідувань те, що злочинці не обмежуються певним регіоном, а діють по всій країні, - розповідає заступник начальника управління карного розшуку УМВС України в Хмельницькій області Олександр Трубіцький.
Підтвердженням цьому є той факт, що нещодавно у Запоріжжі розкрили групу карткових шахраїв, які ошукали як мінімум 300 мешканців різних областей.
З початку року до міліції звернулося 248 громадян, які постраждали від шахраїв. Загальна сума заподіяного збитку складає майже 575 тисяч гривень. 55 випадків розкрито, 193 залишаються нерозкритими.
Найбільше від шахраїв страждають хмельничани, на другому місці — мешканці Кам'янця-Подільського. Найпоширеніший вид — це виманювання персональних банкових даних, або так звані карткові злочини.
«Зловмисники телефонують до людей і представляються працівниками банку. Просять повідомити реквізити своїх карткових рахунків, а потім знімають з них заощадження, - розповідає оперуповноважений управління карного розшуку УМВС України в Хмельницькій області Ігор Возій. - Також вони виманюють дані у людей, які продають щось через інтернет, під виглядом покупців. Бувають ще й такі випадки: людині надходить смс-повідомлення, що вона виграла автомобіль, і потрібно сплатити лише два відсотки вартості. У стані ейфорії жертви шахраїв переказують їм кошти».
Ще один поширений вид шахрайства - «звільнення» від кримінальної відповідальності. Шахраї телефонують переважно жінкам старшого віку, представляються працівниками міліції і пропонують за певну плату звільнити від кримінальної відповідальності родичів, які начебто скоїли ДТП чи вчинили правопорушення.
Як уберегтися від карткових злочинів, розповів керівник прес-служби «ПриватБанку» у Хмельницькій області Валерій Іванюк: «В першу чергу, запам'ятайте, що шахраї можуть скористатися будь-якими персональними даними: номер картки, термін дії, код CVV, паспортні дані, дата народження і навіть дівоче прізвище матері, номер телефону, на який отримуєте смс-повідомлення про рух коштів та одноразові паролі доступу. Тому потрібно постійно сумніватися, перш ніж повідомити комусь свої дані. В першу чергу телефонуйте на номер клієнтської підтримки «ПриватБанку» 3700, де можна отримати будь-яку консультацію».

П'ять правил: як не стати жертвою карткових злочинів
1. Банк ніколи не буде телефонувати клієнту для уточнення будь-яких даних! Якщо до Вас таки зателефонували та пропонують підвищення кредитного ліміту, терміново заблокувати картку або підключити якусь послугу, краще покладіть слухавку та зверніться у найближче відділення банку або самі зателефонуйте у банк за перевіреним номером.
2. Будьте уважні при знятті готівки з картки у банкоматі. Перевірте, чи немає будь-яких підозрілих пристроїв, накладок на клавіатуру. При введені пін-коду картки прикривайте іншою рукою клавіатуру.
3. При розрахунку карткою за товари чи послуги в торгово-сервісній мережі стежте за діями продавця, щоб уникнути записування або запам’ятовування номеру карти та CVV-коду, який написаний на зворотньому боці. Обов’язково підтверджуйте свою покупку пін-кодом або підписом на чеку POS-терміналу банку.
4. Для отримання коштів на картку необхідно надати партнеру лише її номер. Не потрібно жодних підтверджень про платіжність картки в терміналі чи банкоматі. Не повідомляйте нікому одноразові паролі, які приходять Вам на мобільний телефон. В жодному разі не розголошуйте термін дії картки (4 цифри біля номеру картки наприклад 09/17), CVV-код (3 цифри на звороті картки зазвичай нанесені на полі для підпису) і пін-код, який не варто записувати на картці, або зберігати записаним в гаманці біля картки. Також не встановлюйте пін-код роком або датою вашого народження, або банальні чотири одиниці, нулі, 1234 і т.д.
5. Користуйтесь інтернет-банком тільки на офіційних сайтах. Не переходьте на сайт із повідомлень у електронній пошті, а особливо, коли вас просять змінити пароль входу. Нікому не розголошуйте паролі.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую