ye-logo.v1.2
18 Вересня, 2019

На Білогірщині чиновники роздавали державні землі за неіснуючими документами

Галина МЕЛЬНИК Кримінал 1371
Посадовців судитимуть за підроблення документів
Посадовців судитимуть за підроблення документів. Фото: aif.ua

З державної власності вибули сільгоспземлі вартістю 1,9 мільйона гривень.

Як повідомили у прокуратурі, упродовж 2013 року службові особи Білогірської райдержадміністрації, на підставі неіснуючих розпоряджень передали 18 громадянам земельні ділянки. Виділили по два гектари кожному на території однієї сільради. Власниками земель, призначених для ведення особистого селянського господарства, стали члени декількох сімей.

“Повноваження із надання у власність земель такої категорії, якими раніше були наділені РДА, ще з 1 січня 2013 року належали до компетенції виключно головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, - розповіли у прокуратурі, - Отож, внаслідок вказаних протиправних дій держава втратила 36 гектарів земель сільськогосподарського призначення вартістю близько 1,9 мільйона гривень”.

Аби повернути землю у державну власність, прокуратурою району до суду пред’явлено 18 позовів про визнання недійсними свідоцтв про право власності та скасування рішень про державну реєстрацію земельних ділянок. Наразі 12 позовів уже задоволено, решта перебуває на розгляді, державі реально повернуто третину спірних земель.

Крім того, за процесуального керівництва прокуратури району райвідділом міліції розслідується кримінальне провадження за ч.1 ст. 366 КК України за фактом службового підроблення службовими особами РДА та відділу Держгеокадастру у районі офіційних документів, на підставі яких зазначені землі вибули з державної власності.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую