ye-logo.v1.2

Суд над прокурорами у Хмельницькому: на дії детективів захист подав близько 10 скарг

Кримінал 5934
Підготовче засідання продовжать у лютому
Підготовче засідання продовжать у лютому. Фото: автора

Як запевняють адвокати, навіть постанова про створення групи слідчих, яка вели розслідування, досі без підпису.

 У Хмельницькому міськрайонному суді розглядають справу чотирьох тернопільських прокурорів і адвоката, яких обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди у розмірі близько 12 тисяч доларів. Сьогодні, 20 січня, з третьої спроби нарешті розпочалось підготовче засідання. Адвокати подали близько 10 скарг на дії прокурорів і слідчих. Крім того, захист вимагає пом’якшення запобіжного заходу для підсудних.

Підготовче засідання вже двічі переносилося, нині розпочалося з запізненням більш ніж на годину. За справою пильно стежать активісти з Хмельницького і Тернополя. Як і минулого разу, знову не з’явилися захисники деяких із підсудних, але суд прийняв рішення розпочати слухання.

Як зазначив прокурор групи прокурорів Василь Кричун, який представляє обвинувачення, детективи Національного антикорупційного бюро закінчили досудове розслідування в цьому провадженні й спрямували до суду обвинувальний акт.

«Встановлено, що впродовж січня-лютого 2016 року адвокат Ростислав Молень, діючи у змові з керівництвом місцевої і обласної прокуратури, а саме заступником прокурора Тернопільської області Іваном Антюком, керівником Тернопільської місцевої прокуратури Віталієм Сідоровим, його першим заступником Володимиром Соколишиним, прокурором Тернопільської місцевої прокуратури Павлом Хоменком, розробили і реалізували план отримання неправомірної вигоди в 12 тисяч гривень від громадянки за непритягнення її до кримінальної відповідальності і закриття справи», - зазначив прокурор групи прокурорів Василь Кричун.

Справу розглядає суддяТрембач Олександр Леонiдович

Свою вину підсудні не визнають, за словами адвоката екс-прокурори вказаного хабара не отримували.

«Доказів вини свого підзахисного я не побачив в матеріалах справи. В тому, що йому інкримінують, він не винен. Навіть не вказана точна сума, скільки він нібито взяв, лише загальна», - сказав захисник Івана Антюка Тарас Бондарчук.

Екс-прокурори, яких звинувачують в хабарництві

Захист подав близько 10 скарг на органи досудового слідства. На думку адвокатів, справа не може бути розглянута судом, оскільки слідство велося з численними порушеннями. За словами адвоката Андрія Матвіяса, зокрема рішення про створення групи слідчих було незаконним, оскільки, як видно з наданих захисту копій документів, ця постанова залишалася не підписаною керівником підрозділу детективів на момент винесення і на момент відкриття матеріалів справи. Відтак, стверджує захисник, ця постанова винесена протиправно і всі процесуальні і слідчо-розшукові дії є незаконними.

Прокурор запевняє, що всі докази законні

На це прокурор групи прокурорів Василь Кричун відповів, що факт про непідписання постанови не може свідчити про їхню незаконність, однак він вважає, що підпис там є, хоч у нього не було документу, аби пересвідчитися в цьому.

«Органами досудового розслідування допустили безліч процесуальних порушень. До прикладу, на врученому повідомленні про підозру обвинуваченому Антюку, відсутня дата про його затвердження прокурором. Протокол допиту одного зі свідків складений невідомою особою – є лише посада прізвище, а ім’я по-батькові немає. Ці скарги – це приклади бездіяльності детективів під час досудового розслідування», - додав адвокат Андрй Матвіяс.

Дехто з адвокатів захищає одразу двох підсудних

Під час засідання захисниця Сідорова просила повернути його заставу у 507 тисяч гривень і змінити запобіжний захід на особисте зобов’язання. Підсудний Хоменко також просив повернути заставу - 312 тисяч гривень. Як висловився Іван Антюк, у його колеги, який як і решта підсудних прокурорів, звільнений з роботи, складне матеріальне становище і малолітня дитина на утриманні.

Чи відміняти заставу та чи розглядати справу далі, суд таки не вирішив, оскільки засідання перенесли на 20 лютого, аби сторони мали можливість надати документи, стосовно яких захист мав зауваження і скарги.

Нагадаємо, справа прокурорів має понад 25 томів. Активісти вважають, що між прокурорами, яких судять, і прокурорами Хмельниччини є тісні зв’язки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую