ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Справа в’язнів-утікачів: Гадзіна розповів, чому подався в біга, і де переховувався

Наталя ГАРМАТЮК Кримінал 5114 1

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Розгляд справи триває.

Сьогодні, 9 лютого, Хмельницький міськрайонний суд продовжив розгляд справи в’язнів, які втекли під час етапування ще влітку 2015 року. Тоді шестеро осіб роззброїли й поранили конвоїрів, прихопили з собою два пістолети Макарова та кинулись тікати. Найдовше «бігав» Роман Гадзіна, якого шукали понад два місяці.

Перше засідання у справі відбулося у квітні 2016 року. Наразі опитали свідків, потерпілих і дослідили письмові докази. На сьогоднішньому слуханні покази мали давати усі шестеро засуджених. Один із втікачів через стан здоров’я не зміг з’явитися на суд, тому він слідкував за розглядом справи через відеоконференцію.

Першим свідчив Роман Гадзіна. Засуджений визнав себе ініціатором втечі, проте, каже, нікого діяти разом з ним не змушував. Також пояснив, чому подався в біга і вчинив ряд злочинів.

«Що спонукало мене до данного скоєного злочину? 2015 році злочинна банда Чемеровецького району вирішила «прибрати» мене. Мої рідні, близькі почали всюди звертатися, мені почали погрожувати, залякувати, що цей строк я не просиджу. Призначили мені суддю, який разом з ними все сфабрикував. Це свавілля наштовхнуло мене і я вирішив тікати з ІТТ», - розповів підсудний.

Підсудні постійно були під охороною

За його словами, попередній план втечі був, але його не вдалося втілити. Під час етапування, поблизу станції Скибневе, він роззброїв конвоїрів, одному із них прострелив ногу і втік. Решта чоловіків, що тікали з ним, розбрелися в різні боки. того дня Гадзіна пролежав прикопаний землею, щоб його не могли найти. Каже, пересувався вночі по 20-30 кілометрів.

У справі проходить вісім захисників

Одного разу втікач наткнувся на блокпост правоохоронців, де відбулась сутичка і Гадзіні прострелили ногу. Але й звідти йому вдалося втекти. За п’ять діб дістався до свого дому у Чемеровецькому районі, привів себе в порядок і вирушив далі. Деякий час переховувався в іншій області, проте вирішив повернутись додому, де й був затриманий 8 жовтня 2015 року.

Роман Гадзіна розповів суду про свою втечу

Після свідчень Романа Гадзіни суд пішов на перерву. У суді ще мають заслухаюти решту втікачів. Слідкуйте за оновленнями.

За словами прокурора Віктора Арсенюка, засудженим інкримінують втечу з-під варти, посягання на життя працівника правоохоронного органу, незаконне заволодіння зброєю, а також, декільком обвинуваченим вчинення крадіжок. Найтяжча стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 9 до 15 років або довічне ув’язнення.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую