ye-logo.v1.2
22 Березня, 2019

Хмельницький суд допитує свідків стрілянини на Тернопільській, де загинув психічнохворий

Наталя ГАРМАТЮК Кримінал 4828
У справі Ярослава Болюха слухають свідків та учасників події
У справі Ярослава Болюха слухають свідків та учасників події. Фото: автора

Патрульні випустили близько 20 куль.

У Хмельницькому міськрайонному суді сьогодні, 28 березня, продовжили розгляд справи екс-патрульного, якого підозрюють в умисному вбивстві при перевищенні меж необхідної оборони. Ярослав Болюх 30 грудня 2016 року на вулиці Тернопільській застосував зброю під час затримання психічнохворого, який із шилом поранив трьох людей. Після тих подій Ярослава звільнили із правоохоронних органів, а ще декількох патрульних, які також брали участь у затриманні, покарали дисциплінарно.

Наразі у справі відбувається допит свідків, яких більш як десять. Як повідомила адвокат екс-патрульного Оксана Каденко, на минулому засіданні заслухали дружину покійного психічнохворого та жінку, на яку він напав.

«Дружина загиблого чоловіка, вона потерпіла у справі, почала свій виступ в суді зі слів, що прийшла підтримати обвинуваченого. Стверджувала, що і обвинувачений, і решта поліцейських, на її думку, діяли згідно з законом й іншого варіанту не було. Жінка розповідала жахливі історії, як її покійний чоловік здійснював напади на людей. Розповідала, чому вона тікала у той день, і чому поліцейські здійснили героїчний вчинок», - зазначила адвокат.

Ярослав Болюх каже, що зараз вчинив би так само

Власне сьогоднішнє засідання розпочали із допиту чоловіка, працівника одного із міських комунальних підприємств, який того дня проїжджав повз місце пригоди, коли відбувалась стрілянина. Одна із куль потрапила у крило його автомобіля і пробила колесо.

Наступним суд заслухав патрульного поліцейського, який того дня першим намагався затримати важкохворого. Як повідомив інспектор, він разом із напарником їхав на перезміну, коли на капот "вилетів" один із постраждалих і просив про допомогу. За кілька секунд помітив іншого чоловіка із закривавленим обличчям і гострим предметом в руках.

За словами копа, останній почав рухатись у напрямок до нього і не реагував на попередження стріляти. Не було ніякої реакції коли він випустив кулю вгору, асфальт та ногу зловмисника. Інспектор зізнається, що в той момент нікого із колег не було поряд, де дівся його напарник не знає. Коли важкохворий почав швидко підступати до нього, вирішив стріляти на ураження. Але в той момент з’явився Ярослав Болюх, який здійснив попереджувальні постріли і чоловік відволікся на нього.

Допитаного патрульного через стрілянину на Тернопільській перевели на іншу посаду

Патрульний розповів, що медики не поспішали надавати першу допомогу підстріленому На його думку, саме це і призвело до його загибелі.

Після усіх подій допитаного та його колег, які брали участь у затриманні, покарали дисциплінарно. Таке рішення патрульний зараз оскаржує в судах інших інстанцій. Інспектор зазначив, що вини Ярослава Болюха у смерті чоловіка не вбачає. Оскільки, згідно з посадовою інструкцією, і він, і Болюх, у ситуації, яка склалась, повинні були стріляти в голову.

Як розповів сам обвинувачений, якби можна було повернути час назад, вчинив би так само. Каже, що правильність його дій підтверджують допитані свідки. Наразі його захист направив позов до касаційного суду, аби оскаржити рішення про його звільнення із правоохоронних органів.

Нагадаємо, Ярослава Болюха обвинувачують у вчиненні правопорушення за статтею 118 Кримінального Кодексу України (Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця”). Санкція статті зокрема передбачає позбавлення волі на строк до двох років.

Читайте також: У центрі Хмельницького влаштували акцію на підтримку патрульних, які застрелили порушника на Тернопільській

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео