ye-logo.v1.2

Селищного голову, через недбалість якого збитки сягнули 370 тисяч гривень, амністували

Кримінал 3034
Згідно рішення суду, екскаватор, за який заплатили 800 тисяч, коштував трохи більше 428 тисяч гривень
Згідно рішення суду, екскаватор, за який заплатили 800 тисяч, коштував трохи більше 428 тисяч гривень. Фото: ілюстрація Prom.ua

Таке рішення прийняв Полонський районний суд.

Григорія Матвіїва, який в 2018 році склав повноваження Понінківського селищного голови, визнали винним у службовій недбалості, яке спричинило тяжкі наслідки. Таке рішення прийняв Полонський районний суд, вирок якого оприлюднений в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Судом було встановлено, що обвинувачений, перебуваючи на посаді Понінківського селищного голови, в листопаді 2016 року від імені селищної ради уклав договір із приватним підприємством «Сіад-Сервіс» на постачання екскаватора «Борекс-2102» на базі трактора «ЮМЗ-8244.2» вартістю 800 тисяч гривень. Нового, 2016 року випуску.

У грудні 2016 року селищна рада в особі керівника перерахувала гроші без фактичної поставки на той час товару, що, на думку слідства, в свою чергу позбавило можливості здійснити його належне обстеження.

У січні 2017 року екскаватор доставили в Понінку. Але, як йдеться в рішенні суду, селищний голова, маючи можливість перевірити якість товару, недбало поставився до своїх обов’язків та дав вказівку підлеглому прийняти екскаватор без його обстеження шляхом підписання акту приймання-передавання машини.

Вже потім працівниками комунального унітарного підприємства Понінківської селищної ради під час поверхневого обстеження екскаватора було виявлено ряд дефектів. Це і відсутність повноцінного повороту (до 45 градусів), несправність гідравлічної системи, відсутність дзеркал, фар, поворотних світлових сигналів, а також непридатність до використання паливних шлангів та патрубків. Крім того було встановлено, що колісний трактор «ЮМЗ-8244.2» є бувшим у користуванні та виготовлений в серпні 2008 року.

«Отже, встановлено, що поставлений згідно договору «Про закупівлю товарів» №408 від 30.11.2016 укладеного між ПП «Сіад-Сервіс» та Понінківської селищною радою екскаватора БОРЕКС-2102 на базі трактора ЮМЗ-8244.2 є не новий, а бувший у користуванні та його вартість на момент вчинення правочину становить 428 631,59 гривні, - йдеться в рішенні суду. - Таким чином, внаслідок службової недбалості колишнього Понінківського селищного голови тобто неналежному виконанніслужбовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них охоронюваним законом державним інтересам в особі Понінківської селищної ради завдано збитків у вигляді тяжких наслідків на загальну суму 371 368, 41 гривні».

Суд вирішив позбавити Григорія Матвіїва волі на три роки з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на два роки та зі сплатою штрафу в розмірі 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 4 250 гривні. Водночас, звільнив його від призначеного основного та додаткового покарання відповідно до Закону України «Про амністію у 2016 році». Але ухвалив стягнути з вже екс-селищного голови Понінок 9 тисяч 152 гривні процесуальних витрат на залучення експерта.

Вирок, який був оголошений 12 березня, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. «У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції», - йдеться у рішенні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую