ye-logo.v1.2
23 Листопада, 2020

Крали паролі та прослуховували розмови: на Хмельниччині затримали підозрюваних у поширені вірусних програм

Кримінал 4509
Техніку направили на експертизу
Техніку направили на експертизу. Фото: із Фейсбуку

Правоохоронці вилучили техніку.

На Хмельниччині викрили групу осіб, які поширювали віруси для викрадення конфіденційної інформації. Як повідомляють Кіберполіція України, встановлено причетність до цього правопорушення двох 28-ми річних мешканців області.

«Чоловіки самостійно створювали, а також купували та модифікували шкідливе програмне забезпечення. Ці програмні засоби вони поширювали в мережі інтернет на спеціалізованих форумах та чатах бірж криптовалют під виглядом ліцензійного програмного забезпечення. Насправді ж, користувачі завантажували на свій пристрій вірус. Зазвичай це були віруси типу «stealer» або «keylogger»,- пише Кіберполіція.

Додають, що віруси інфікували комп’ютери і відбувався збір інформації, в тому числі конфіденційної. Зокрема паролів, логінів до різних ресурсів, інформації про гаманці крипто валют та інше. Далі цю зібрану інформацію чоловіки відправляли на спеціально налаштований сервер.

«Частина розповсюдженого шкідливого програмного забезпечення дозволяла їм віддалено керувати інфікованими пристроями на правах адміністратора, в тому числі спостерігати за жертвами та прослуховувати їх розмови. Викрадена особиста інформація зазвичай використовувалась для подальших протиправних дій та частково продавалася на відповідних форумах. Сума збитків наразі встановлюється», - зазначають у Кіберполіції.

За місцем проживання групи осіб правоохоронці провели обшуки. Вилучено комп’ютерну техніку, на якій зберігалося різноманітне шкідливе програмне забезпечення. Триває досудове розслідування розпочате за частиною 2 статті 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую