ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Суд у справі Миколаїва: про що говорили на черговому засіданні

Кримінал 3994
Підозрюваному обирали запобіжний захід
Підозрюваному обирали запобіжний захід. Фото: автора

Розгляд справи знову перенесли.

Більше року минуло із дня смертельної ДТП за участю екс-очільника департаменту освіти Хмельницької міськради Романа Миколаїва. Тоді посадовець, бувши за кермом службового легковика напідпитку, із п’ятьма пасажирами в салоні зіткнувся із припаркованою вантажівкою. В результаті автопригоди загинуло двоє людей ще четверо отримали травми. Відразу після автопригоди суд взяв підозрюваного Романа Миколаїва під варту.

Поки тримало досудове розслідування цю міру запобіжного заходу колишньому посадовцю продовжували. У вересні минулого року поліцейські завершили збирати усі докази й результати експертиз й передали справу до суду. Однак досі в залі суду не допитали жодного свідка по справі, а більшість слухань стосувались продовження міри запобіжного заходу.

Не стало виключенням і сьогоднішнє засідання, 6 червня. Через неявку більшості учасників процесу судове засідання знову не відбулось. Однак, прокурор заявив клопотання про продовження терміну тримання під вартою. За його словами, Миколаїв має продовжувати знаходитись у СІЗО, через те що існує ризик переховуватись від слідства, впливати на свідків. Натомість, захисник, як і підозрюваний, просили суд про більш м’який запобіжний захід і "закидали" прокурору й слідству упереджене ставлення.

«За рік, який я перебуваю в СІЗО, прокурори жодним чином не підтвердили ті ризики, які вони наводять. Працівники прокуратури знали мене на посаді до того, як сталася біда, знають мої характеристики. Я відома людина в місті. Я не вчиняв ніколи жодного правопорушення, злочину аби у них були підстави стверджувати, що я якимось чином буду перешкоджати суду, чи слідству, тиснути на когось. Єдине моє бажання — щоб суд з'ясував усі обставини, бо до того як проводилось слідство у мене і захисників багато запитань», - зазначив підозрюваний.

Роман Миколаїв сподівається, що в ході судових засідань правду буде з’ясовано. Водночас, він вважає, що суд має можливість застосувати стосовно нього більш м'який запобіжний захід.

Роман Миколаїв під вартою уже рік

«Не факт, що Миколаїв винен у тому злочині, який йому інкримінують. Я нарешті ознайомився з матеріалами справи й з тим, що має прокурор для доведення вини мого підзахисного. Той злочин ненавмисний. Навіть якщо Роман Дмитрович його вчиняв, він зробив то ненавмисно. Тримання під вартою, з урахуванням того, що в нього є серйозні хвороби, — прирівняється до катування», - зазначив адвокат Юрій Ратушняк.

За його словами, за 4 місяці захист нарешті оглянув вантажівку, в яку врізав службовий легковик Миколаїва. Адвокат каже, зафіксував суттєві зміни у його технічному стані.

«Там явно видно, що автомобіль ремонтувався після того як його забрали в протиправний спосіб зі штрафмайданчика. Пан прокурор не просто так 4 місяці не надавав мені оглянути ту вантажівку. У мене, до речі, готова заява про відвід прокурора, але в нас немає сьогодні судового засідання», - додав Ратушняк.

Попри чисельні аргументи сторін процесу, суддя Володимир Навроцький зробив зауваження захиснику Миколаїва. Оскільки попереднє судове засідання, де мали розглядати справу по суті, не відбулось саме з його вини.

«Захисник зірвав слухання справи 8 квітня. Клопотання направляли про відкладення розгляду через відпустку адвоката. Хоча ми погоджували дату заздалегідь. Треба завчасно повідомляти, щоб всі учасники знали. А в нас їх багато. Не робіть так, щоб у суду не склалось враження про ваше бажання затягувати судовий розгляд. Просимо взяти до уваги», - зазначив Володимир Навроцький.

У нарадчій кімнаті суддя прийняв рішення продовжити термін тримання під вартою підозрюваного Романа Миколаїва до 6 серпня. Наступне судове засідання у справі призначив на завтра, 7 червня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую