ye-logo.v1.2

На Хмельниччині дві третини шахрайств не розкриті

Кримінал 2309
Щоразу шахраї вигадують нові схеми виманювання коштів у довірливих громадян
Щоразу шахраї вигадують нові схеми виманювання коштів у довірливих громадян. Фото: ілюстративне з zoda.gov.ua

За дев’ять місяців 2019 року аферисти ошукали 422 людини.

Ледь не щодня на Хмельниччині у відділках поліції реєструють заяви про шахрайства. Шахраям вдається виманити гроші у довірливих громадян під різними приводами.

«Шахрайські дії різноманітні настільки, наскільки різноманітні відносини між людьми. Вони є наслідком обороту товарів, використання онлайн сервісів або банківських карт. Тому кожна сфера привертає до себе увагу зловмисників, які постійно винаходять нові способи обману і зловживання довірою», - повідомляють у секторі комунікації поліції у Хмельницькій області.

За інформацією управління інформаційно-аналітичної підтримки Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, минулого року на території області було зареєстровано 724 шахрайства. З них 228 або 31 відсоток шахрайств були розкриті. Притягнули до відповідальності 125 злочинців. За дев’ять місяців 2019 року аферисти ошукали вже 422 людей. На даний момент, лише 120 або 28 відсотків шахрайств розкрито. Притягнуто до відповідальності 92 злочинці.

«На рівень розкриття шахрайств впливає багато факторів – коли потерпілий повідомив про злочин, чи залишили сліди шахраї та чи є доказова база після обману. Також на розкриття шахрайства впливає досвід злочинця та наскільки вміло він «замітає сліди». Однак, як би ми людей не вчили, шахрайство було, є і буде. Це найпростіший вид злочину. Навіть обізнані люди стають жертвами шахраїв», - каже речниця Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Інна Глега.

Як не стати жертвою шахраїв: поради від поліцейських

1. За жодних обставин не впускайте незнайомців до своєї оселі. Якщо незнайомець представляється працівником екстрених служб (газовиком, працівником з обслуговування водо- чи тепломереж і т.п.), не соромтеся попросити посвідчення, а також зателефонуйте у відповідну службу і перевірте, чи дійсно у них працює така людина і чи заплановані і них будь-які перевірки.

2. Щоб не стати жертвою телефонних аферистів, зберігайте спокій і не перераховуйте нікому гроші. Перевіряйте усю інформацію. Якщо кажуть, що родич потрапив до відділку поліції — уточніть, до якого самі і одразу туди перетелефонуйте.

3. Ніколи не зачитуйте по телефону всі платіжні реквізити, кодове слово у банку та, тим паче, CVV-код. Запам’ятайте, такі дані не запитує навіть банківський працівник.

4. Користуючись інтернетом, не переходьте за сумнівними посиланнями. Для розрахунку за покупки через інтернет краще створіть окрему інтернет-карту.

5. Замовляйте товар, квитки, послуги лише через надійні та перевірені сайти.

6. Якщо розміщуєте оголошення про купівлю чи продаж будь-яких речей, в жодному разі не вказуйте номер телефону, який «прив’язаний» до вашої банківської картки, краще придбайте інший стартовий пакет.

7. Не втрачайте голову від щастя, якщо хтось повідомляє вам про «випадкову» перемогу у розіграші. Особливо, коли вас починають просити перерахувати якісь кошти (податок, соціальні внески, гроші на доставку призу і тому подібне). Пам’ятайте, що шахраї грають на знанні психології та емоціях людини.

8. І найголовніше: довіряйте, але завжди перевіряйте будь-яку інформацію! Ну і якщо вже стали жертвою шахраїв — не зволікайте зі зверненням до поліції. Чим швидше ви повідомите правоохоронців, тим більше у них шансів затримати злодії за гарячими слідами.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую