ye-logo.v1.2

На Старокостянтинівщині виявили одразу трьох браконьєрів

Кримінал 1967
На Старокостянтинівщині працівники поліції виявили одразу трьох рибалок, які в період нересту ловили рибу за допомогою «фаток»
На Старокостянтинівщині працівники поліції виявили одразу трьох рибалок, які в період нересту ловили рибу за допомогою «фаток». Фото: hm.npu.gov.ua

Правоохоронці відкрили кримінальні провадження.

Наразі триває загальнодержавна операція «Нерест», у рамках якої правоохоронці проводять регулярні рейди по виявленню браконьєрів.

Так, декілька днів тому на Старокостянтинівщині працівники поліції виявили одразу трьох рибалок, які в період нересту ловили рибу за допомогою «фаток», що є забороненим знаряддям лову. Про це повідомили у секторі комунікації поліції у Хмельницькій області.

«У селі Красносілка вночі на річці Случ правоохоронці виявили 53-річного місцевого жителя, який незаконно виловив 118 рибин краснопірки. Наступного дня у цьому ж селі поліцейські виявили ще одного браконьєра — 27-річного місцевого жителя. У нього теж вилучили фатку та 257 рибин. А в селі Самчики на тій же річці Случ 43-річний місцевий житель, на щастя, не встиг наловити багато риби. У нього вилучили фатку і 47 рибин — пліток та карасів», - повідомлять правоохоронці.

У всіх трьох випадках працівники Старокостянтинівського відділу поліції відкрили кримінальні провадження за частиною 1 статті 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) ККУ. Такі дії караються штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років.

Наразі триває загальнодержавна операція «Нерест». Фото: npu.gov.ua
У рамках операції правоохоронці проводять регулярні рейди по виявленню браконьєрів. Фото: npu.gov.ua
У всіх трьох випадках працівники Старокостянтинівського відділу поліції відкрили кримінальні провадження. Фото: npu.gov.ua

Читайте також: Затримали браконьєра, який в нерест наловив понад сотню кілограмів риби

Довідка:
Нерест - це головний та найважливіший період у риби. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде - залежать майбутні запаси водних біоресурсів.

За повідомленням Хмельницької облдержадміністрації, любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах заборонено у такі строки:

• в усіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня (включно);
• в усіх річках та її кореневих водоймах з 1 квітня по 19 травня (включно);
• в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня по 29 червня (включно);
• у період виношування річковим раком ікринок, личинок та першої линьки, заборонити вилов з 1 квітня по 30 червня (включно).

У заборонений період дозволяється здійснювати лише любительське рибальство на спеціально визначених ділянках рибогосподарських водних об’єктів з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком, або спінінгом, з обов’язковим дотриманням вимог Правил любительського і спортивного рибальства щодо добової норми вилову та мінімального розміру риб, інших водних біоресурсів

Працівники Хмельницького рибоохоронного патруля створили інтерактивну карту ділянок, де любительське і спортивне рибальство дозволено в нерестовий період 2020 року з берега однією вудкою з одним гачком чи спінінгом. Карта доступна для перегляду за посиланням.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую