ye-logo.v1.2

Вирахували кримінального авторитета, який організовував злочинну діяльність на Хмельниччині

Кримінал 4938
Очільник  злочинного об'єднання упродовж 8 років перебував у статусі так званого «смотрящого»
Очільник злочинного об'єднання упродовж 8 років перебував у статусі так званого «смотрящого». Фото: ілюстративне unsplash.com

Хмельничанина підозрюють у встановленні та поширенні на території області злочинного впливу.

У вересні цього року було викрито чотирьох мешканців обласного центру, які вимагали у місцевого мешканця 350 тисяч гривень неіснуючого боргу. Як писав сайт «Є» раніше, під час зустрічей із чоловіком вимагачі постійно застосовували фізичне насильство, погрози, пошкоджували його майно, а тому, побоюючись за своє життя, потерпілий був змушений погодитись на неправомірні вимоги. Тоді зловмисників було затримано та обрано їм запобіжний захід у виді тримання під вартою.

За інформацією пресслужби обласної прокуратури, під час слідства було встановлено, що організатором злочинного плану став хмельничанин, який уже мав досвід вчинення злочинів проти власності.

«Він організував та очолив стійку злочинну групу, до складу якої залучив ще трьох своїх знайомих, - йдеться у повідомленні. - Окрім того виявилось, що очільник злочинного об’єднання упродовж 8 років, перебуваючи у статусі так званого «смотрящого», встановив та поширював злочинний вплив на території Хмельницької області».

Як пояснюють у прокуратурі, він особисто визначав осіб, відповідальних за дотримання «злодійських законів» та виконання покарань, координував їх діяльність. Будь-який спротив у дотриманні таких «неписаних правил» негайно подавлявся ним особисто або іншими наближеними до нього особами.

«Кримінальний авторитет здійснював збір та розподіл коштів, у тому числі здобутих злочинним шляхом, забезпечував наповнення так званого «злочинного общака», а також забезпечував підтримання осіб, які відбувають покарання у виправних установах регіону», - додають у пресслужбі.

Наразі вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення – вимагання, вчинене організованою групою, поєднане з погрозою вбивства та насильством, небезпечним для життя і здоров’я потерпілого. Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна. А організатора злочинного угрупування додатково підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення – умисне встановлення та поширення в суспільстві злочинного впливу, вчинені особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу. Ймовірному зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк від 12 до 15 років із конфіскацією майна.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую