ye-logo.v1.2

Хмельницький суд призначив остаточне покарання групі в’язнів-утікачів

Кримінал 6393
Вирок суду набрав законної сили
Вирок суду набрав законної сили. Фото: з архіву

Майже шість років тому на Хмельниччині шестеро в’язнів напали на конвоїрів та втекли.

Сталася подія під час етапування поблизу станції Скібнево у Хмельницькому районі. Як нагадують у пресслужбі обласної прокуратури, у липні 2015 року під час планового перевезення з ізолятора тимчасового тримання у Кам’янці-Подільському до слідчого ізолятора в обласному центрі троє засуджених та троє заарештованих здійснили втечу з-під варти.

«Ще в ізоляторі тимчасового тримання вони домовились про втечу та розробили для цього злочинний план, - йдеться у повідомленні. - В той час, коли поїзд, яким їх етапували, рухався поблизу станції Скібнево, спільники напали на вартових, поранили двох конвоїрів, заволоділи їхньою табельною зброєю та втекли через вікно спецвагону».

Чотирьох втікачів правоохоронці затримали того ж дня, п’ятого через два дні, а пошуки організатора тривали близько двох місяців.

Згодом його затримали в одному із сіл Чемеровецького району, він переховувся в помешканні селянки. За час переховувань він вчинив ряд крадіжок та замах на життя правоохоронця під час спроби його затримання.

У суді було доведено винуватість вказаних осіб у вчиненні низки кримінальних правопорушень: за частиною 2 статті 393 (втеча з-під варти, вчинена за попередньою змовою групою осіб, поєднана із заволодінням зброєю та із застосуванням насильства), статтею 348 (замах на вбивство працівника правоохоронного органу), а організатора втечі додатково у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами 2, 3 статті 185 (крадіжки, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб та поєднані з проникненням у житло), частиною 1 статті 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України.

З призначеним вироком суду першої інстанції покаранням один із засуджених не погодився та оскаржив рішення в апеляційному порядку. Однак, як повідомили в прокуратурі, Хмельницьким апеляційним судом підтверджено законність вироку Хмельницького міськрайонного суду. Втікачів засуджено до позбавлення волі від 10 до 12 років.

Читайте також: Справа в’язнів-утікачів. Гадзіна розповів, чому подався в біга, і де переховувався.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую