ye-logo.v1.2

Вбивство Гонгадзе: довічне ув’язнення Пукачу залишили без змін

Кримінал 1536
Олексія Пукача вдалося затримати у 2009-му після його кількарічного переховування від слідства
Олексія Пукача вдалося затримати у 2009-му після його кількарічного переховування від слідства. Фото: uk.wikipedia.org

Колишній правоохоронець, родом з Хмельниччини, просив м’якіше покарання.

Днями Верховний Суд затвердив вирок ексначальнику департаменту оперативної служби Міністерства внутрішніх справ Олексію Пукачу. Він просив замінити довічне ув’язнення, призначене йому за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, на м’якіше покарання. Проте орган правосуддя відхилив його касаційну скаргу. Про це повідомили у пресслужбі Верховного Суду України.

За її інформацією, колегія суддів Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду 2 липня оголосила рішення у справі Олексія Пукача. Усі касаційні скарги залишені без задоволення. Відтак не зазнали змін вирок Печерського районного суду міста Києва від 29 січня 2013 року та ухвала Апеляційного суду міста Києва від 6 січня 2016-го. Тобто Олексій Пукач надалі має відбувати довічне ув’язнення.

Як зазначає інтернет-видання «Українська правда», Верховний Суд не задовольнив не лише касаційну скаргу ексміліціонера, а й представників другого потерпілого — журналіста й громадського активіста Олексія Подольського. Пукач просив пом’якшити йому покарання, а представники Подольського — відправити справу на новий розгляд.

«21 рік триває розслідування. 8 років тривав розгляд справи щодо вбивці, генерала Пукача, де він оскаржував своє покарання, — пише у фейсбуці вдова вбитого журналіста Мирослава Гонгадзе. — Сьогодні Верховний Суд поставив крапку. Тепер усі виконавці понесли покарання. Справа за замовниками. Суспільство їх знає. Правосуддя має настати для Гії, для родини, для країни. Ніколи не забуду».

Нагадаємо, Олексій Пукач народився 1 січня 1953 року в селі Жижниківці (за іншими твердженнями — у селі Синютки) колишнього Білогірського району, Хмельницької області. У 2000-2003 роках працював першим заступником начальника та начальником Головного управління кримінального пошуку (з 2001 року — департамент оперативної служби) Міністерства внутрішніх справ України.

Журналіст Георгій Гонгадзе, який був засновником видання «Українська правда», зник у столиці 16 вересня 2000 року. Близько 22:30 він вийшов з роботи, але додому так і не прийшов. Того ж року в листопаді у лісі поблизу Таращі Київської області знайшли обезголовлене тіло. Експертиза показала, що воно могло належати зниклому журналісту. А у 2009-му знайдено череп, який теж міг належати Георгію Гонгадзе. Поховали його лише 22 березня 2016 року.

Під час розслідування справи вбивства Георгія Гонгадзе під підозру правоохоронців потрапив Олексій Пукач. Він зник восени 2003 року й прокуратура оголосила його у міжнародний розшук, а у 2005-му — заочно висунула звинувачення у вбивстві журналіста. Олексія Пукача затримали 21 липня 2009 року в селі Молочки Житомирської області. Він одразу зізнався в скоєному та почав давати свідчення. Розповів, що керував групою міліціонерів, які викрали та вбили Георгія Гонгадзе. Олексій Пукач особисто задушив журналіста.

Спершу винними у вбивстві були визнані троє колишніх співробітників департаменту зовнішнього спостереження МВС: Валерій Костенко, Микола Протасов і Олександр Попович. Апеляційний суд Києва 15 березня 2008 року призначив їм від 12-и до 13 років позбавлення волі.

А Олексію Пукачу Печерський районний суд Києва призначив довічне ув’язнення 29 січня 2013 року.

Читайте також: Били, зв’язали, гроші вимагали: суд виніс вирок обвинуваченим у розбійному нападі в Старокостянтинові

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую