ye-logo.v1.2

Напад на хмельницьку журналістку: Альона Береза хоче, щоб справу розслідували за іншою статтею

Кримінал 1174
Альона Береза стверджує, що нещодавній напад не змусить її відмовитися від проведення журналістських розслідувань
Альона Береза стверджує, що нещодавній напад не змусить її відмовитися від проведення журналістських розслідувань. Фото: з фейсбуку Альони Берези

Нещодавній напад вона не вважає хуліганством, а пов’язує його зі своєю професійною діяльністю.

У Хмельницькому правоохоронці продовжують розслідувати напад на місцеву громадську активістку та журналістку Альону Березу, який стався 3 листопада. Тоді на вулиці Зарічанський невідомий чоловік вилив на неї речовину з різким запахом. Сайт «Є» поцікавився як триває слідство.

Альона Береза розповіла, що нещодавні події не змусять її відмовитися від проведення журналістських розслідувань. Вона не збирається робити такий подарунок замовникам нападу. Навіть нині журналістська продовжує займатися цією сферою, але поки що з певними обмеженнями: вона досі перебуває з озброєною охороною та змушена дотримуватися певних заходів.

За її словами, вона та її адвокат мають постійний зв’язок з працівниками поліції, які розслідують справу. Поки що Альона Береза не може говорити про подробиці. Лише коротко зазначає, що слідство не стоїть на місці. Єдине зауваження, яке вона має, — це стаття, за якою кваліфікували справу. Йдеться про частину 1 статті 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.

«Разом з адвокатом підіймаємо питання про перекваліфікацію справи. Нинішня стаття не відображає контексту ситуації. Вважаємо, що справу мають розслідувати саме за «журналістською» статтею, адже напад був пов’язаний з моєю професійною діяльністю», — переконана Альона Береза.

Вона вважає, що цей напрям злочинів необхідно ґрунтовніше пропрацювати на законодавчому рівні, адже нині правоохоронцям важко кваліфікувати подібні справи. Крім того, покарання для їх замовників і реалізаторів має бути значно суворішим. Лише тоді журналісти матимуть реальний захист.

Також сайт «Є» звернувся за коментарем до начальниці сектору комунікації Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області Інни Глеги. Вона підтвердила, що наразі триває розслідування цієї справи. Однак через таємницю слідства поки не може розповісти, на якому етапі воно перебуває та інших подробиць.

«Я не виключаю, що справу можуть перекваліфікувати за іншою статтею Кримінального кодексу України. Для цього призначаються відповідні експертизи. До їх завершення ніхто не може сказати, чи є склад того чи іншого злочину», — пояснила Інна Глега.

Нагадаємо, напад на Альону Березу стався 3 листопада поблизу одного зі спортклубів на вулиці Зарічанській. Там близько 13-ї години бородатий чоловік у масці вилив на неї невідому речовину з різким, неприємним запахом і зник. Опісля співробітники Хмельницького районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Передбачене нею покарання: від 17 тисяч до 34 тисяч гривень штрафу або до шести місяців арешту, або до п’яти років обмеження волі. Наразі правоохоронці встановлюють особу нападника.

На подію відреагувало кілька десятків громадських організацій і спілок країни. Наприклад, Національна спілка журналістів України, Центр демократії та верховенства права, ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Детектор медіа»… Вони спільною заявою закликали Національну поліцію максимально швидко і професійно розслідувати напад на Альону Березу, покарати нападників і замовників.

Читайте також: Домашнє насильство: куди звернутись за допомогою в Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую