ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Суд виправдав заступника директора «Хмельницькстандартметрології», якого звинувачували в отриманні хабара

Кримінал 1952
Заступника гендиректора ДП виправдали
Заступника гендиректора ДП виправдали. Фото: npu.gov.ua

Підприємець, від якого нібито вимагали хабар, заявив, що діяв під тиском поліції.

Суд виправдав заступника директора державного підприємства «Хмельницькстандартметрологія», якого звинувачували в отриманні 31 тисячі гривень хабара від місцевого підприємця, а також підробці документів. Про це йдеться у вироку Хмельницького міськрайонного суду.

У травні 2020 року поліція повідомила, що чоловік нібито вимагав 31 тисячу гривень від місцевого підприємця за вирішення питання щодо безперешкодного виготовлення необхідних дозвільних документів та видачу сертифікату СЕС-відповідності для виробництва антисептичних засобів.

За даними правоохоронців, половину зазначеної суми заступник гендиректора держпідприємства отримав раніше. А решту 16 тисяч гривень - в день затримання.

Крім того, чоловіка звинувачували у підробці офіційного документа - Технічні умови на «Засоби для рук антисептичні, косметичні».

Обвинувачений у суді свою вину не визнав. Він розповів, що до нього приходили двоє молодих людей, які повідомили, що мають бажання виготовляти дезінфікуючі засоби та поцікавилися оформленням документів і що за деякий час до нього має звернутися їх компаньон.

У квітні 2020 року чоловік зателефонував до обвинуваченого, щоб домовитись про зустріч. Під час зустрічі, за словами заступника гендиректора держпідприємства, він пояснив, що сертифікація антисептика добровільна справа, але не обов`язкова. Сертифікація проводиться для підтвердження якісних показників. Він повідомив, що йому необхідно зробити технічні умови, а потім звернутися до Центру за сертифікацією. Для цього також необхідно мати санітарний висновок.

Обвинувачений сказав, що зможе надати чоловіку координати відповідних спеціалістів для виготовлення технічних умов. Технічні умови виготовляв підприємець з його методичною допомогою. Тож за словами обвинуваченого, гроші він отримував від підприємця для розрахунку з підрядниками за виконанні роботи, а не в якості хабара.

Обвинувачений підкреслив, що підприємець просив про допомогу в сприянні сертифікації продукції і передав йому кошти за посередництво з людьми, за виготовлення висновку СЕС. Технічні умови для сертифікату він виготовив особисто, як спеціаліст, що не суперечить його службовій діяльності, за що отримав 10 000 гривень, а 5000 гривень мав передати Київ ФОПу за висновок СЕС.

Крім того, підприємець, з якого нібито вимагався хабар, подав до суду свої письмові свідчення.

Він вказав, що “всі ці дії за його участю, які зафільмовані і запротокольовані в матеріалах даного кримінального провадження він вимушений був робити на вимогу і під тиском співробітників поліції, які змусили його до цього під страхом позбавлення житла”.

У судовому засіданні під час допиту він заявив, що не мав наміру виготовляти будь-які антисептичні засоби, а сказати так і подати відповідну заяву до держпідприємства та спілкуватися з обвинуваченим його примусили співробітники поліції, яких він може впізнати.

Тож суд виправдав заступника генерального директора ДП «Хмельницькстандартметрології» за всіма обвинуваченнями.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую