ye-logo.v1.2

Хмельничанка втратила свої гроші, намагаючись отримати допомогу від ООН

Кримінал 1353
Людям пропонують перейти за посиланням і ввести персональні дані
Людям пропонують перейти за посиланням і ввести персональні дані . Фото: Нацполіції області

Почастішали шахрайства під виглядом соціальних виплат.

Поліція Хмельниччини попереджає, що все частіше зловмисники через інтернет та популярні месенджери заволодівають грошима українців під виглядом надання їм виплат. За інформацією секору комунікації Нацполіції області, аферисти поширюють фейкову інформацію про соціальні виплати, створюючи сторінки-клони державних організацій, керівництва держави, представників ООН, Червоного Хреста, благодійних фондів, банків тощо.

«Щоб привернути увагу, надати переконливості своїм шахрайським оголошенням та спонукати людину до швидких дій, зловмисники використовують державну символіку, відео з виступу Президента Зеленського у Європарламенті», - зазначають правоохоронці.

Людям пропонують перейти за посиланням і ввести персональні дані та номер банківської картки нібито для зарахування грошей. Однак, відомості, введені на таких ресурсах, які мають назву фішингових, автоматично стають відомі зловмисникам. В подальшому, маючи дані банківських карток, шахраї привласнюють гроші з рахунків.

«Днями потерпілою від такої шахрайської схеми стала хмельничанка, яка, спілкуючись в месенджері «Telegram» із невстановленою особою, начебто з метою отримання допомоги від ООН, перейшла за надісланим їй посиланням, де ввела свої реквізити до онлайн-банкінгу. Після цього з її карткового рахунку зникло 7500 гривень», - розповідають у поліції.

Тож кіберполіція закликає громадян бути пильними та радить:

• отримувати інформацію, особливо — з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
• не переходити за сумнівними гіперпосиланнями;
• не повідомляти конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім;
• у разі підозри шахрайських дій — негайно повідомляти правоохоронним органам.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую