ye-logo.v1.2

«Списували» з військового обліку: на Хмельниччині викрили медиків, які організували схему допомоги ухилянтам

Кримінал 2397
Затримали підозрюваного фельдшера під час передачі 7 тисяч 800 доларів від нового «ухилянта»
Затримали підозрюваного фельдшера під час передачі 7 тисяч 800 доларів від нового «ухилянта». Фото: Управління СБУ в Хмельницькій області

Вартість таких «послуг» становила від 3 до 8 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості «замовлення».

Правоохоронці на Хмельниччині викрили схему допомоги ухилянтам, у якій підозрюють лікаря-невролога та фельдшера екстренної медичної допомоги. Про це повідомляють в пресслужбі Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області.

Як повідомляють в СБУ, лікарі за гроші «списували» ухилянтів з військового обліку.

«До організації оборудки причетні лікар-невролог, фельдшер екстреної медичної допомоги та службові особи МСЕК. За гроші вони допомагали ухилянтам уникнути призову на підставі фіктивних довідок про інвалідність», - інформують в СБУ.

За матеріалами справи, невролог оформляла клієнтів на стаціонарне лікування до неврологічного відділення, без їх фактичної присутності, а також виготовляла документи про нібито наявність захворювань, які є підставою для оформлення інвалідності.

«Потім лікарка забезпечувала підготовку фіктивного рішення медико-соціальної експертної комісії про призначення групи інвалідності. Вартість таких «послуг» становила від 3 до 8 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості «замовлення». Пошуком потенційних клієнтів займався її спільник через власні зв'язки», - розповідають деталі справи в СБУ.

Затримали підозрюваного фельдшера під час передачі 7 тисяч 800 доларів від нового «ухилянта». Одночасно було проведено 12 обшуків за місцями роботи і проживання обох фігурантів.

«Під час слідчих дій вилучили чорнові записи, мобільні телефони та комп'ютерну техніку із доказами незаконної діяльності. Також виявлено гроші у сумі понад 181 тисяч доларів США і 6 тисяч 500 євро, які ймовірно одержані злочинним шляхом», - зазначають в СБУ.

Наразі слідчі повідомили організаторам оборудки про підозру за частиною 3 статті 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Одному з підозрюваних вже обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Клопотання щодо іншої фігурантки – перебуває на розгляді в суді.

Як зазначають в СБУ, за результатами дослідження отриманих доказів буде прийнято рішення щодо повідомлення про підозру іншим учасникам протиправної схеми. Тривають слідчі дії, щодо встановлення причетності до вчинення злочину працівників МСЕК.

До організації оборудки причетні лікар-невролог, фельдшер екстреної медичної допомоги та службові особи МСЕК, кажеть в СБУ. Фото: Управління СБУ в Хмельницькій області

«Під час слідчих дій виявлено гроші у сумі понад 181 тисяч доларів США і 6 тисяч 500 євро, які ймовірно одержані злочинним шляхом», - зазначають в СБУ. Фото: Управління СБУ в Хмельницькій області

Нагадаємо, минулого тижня за підозрою у незаконному збагаченні затримали Тетяну Крупу, голову Хмельницької обласної МСЕК. 7 жовтня Печерський районний суд Києва обрав їй запобіжний захід. Тетяну Крупу взяли під варту з альтернативою внесення застави у сумі 500 мільйонів гривень. Наразі адвокатка Тетяни Крупи оскаржує рішення Печерського суду.

До теми: Син Тетяни Крупи Олександр більше не очолює Пенсійний фонд у Хмельницькій області

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую