ye-logo.v1.2

Шахраї ошукали мешканців Кам'янеччини на 340 тисяч гривень

Кримінал 497
Правоохоронці просять бути обачними, перед тим як здійснювати будь-чкі маніпуляції з банківськими картками
Правоохоронці просять бути обачними, перед тим як здійснювати будь-чкі маніпуляції з банківськими картками. Фото: shutterstock.com

Аферисти використали "перевірені" схеми.

На гачок до шахраїв потрапили шестеро жителів Кам'янець-Подільського району. Використовуючи перевірені схеми, зловмисники ошукали потерпілих сумарно на 340 тисяч гривень. Про це повідомили у Кам'янець-Подільському управлінні поліції.

Так, зокрема, двох кам'янчанок ошукали псевдобанкіри. 55-річній жінці зателефонували нібито з банку й повідомили, що на її ім'я невідомі намагаються взяти кредит. Аби «не допустити неправомірних дій із банківським рахунком», потерпіла продиктувала співрозмовнику код, цифри на звороті картки та смс-код від банку. Як тільки шахраї отримали персональну інформацію від потерпілої, з її рахунку вмить зникло близько 14 тисяч гривень.

А 40-річну потерпілу псевдобанкіри запевнили, що її рахунок атакують шахраї й потрібно негайно заблокувати картку. Коли невідомі випитали банківські дані, поцупили з її рахунку понад 83 тисячі гривень.

Ще дві жінки втратили кошти, продаючи онлайн. Так 23-річна кам'янчанка розмістила на сайті оголошень інформацію про продаж взуття. Невдовзі їй написав потенційний покупець, який виявив бажання придбати товар. А для нібито безпечного розрахунку аферист запропонував потерпілій перейти за посиланням та вказати там персональні дані. Нічого не підозрюючи, заявниця ввела за невідомим посиланням банківські дані й одразу після цього з її рахунку зникло 72 тисячі гривень.

На таку ж схему шахраїв натрапила і жителька Гуменецької громади. 26-річна жінка також вирішила продати взуття онлайн, однак зловмисники ошукали її на 50 тисяч гривень.

70-річну жительку Дунаєвець шахраї ошукали за схемою «ваш родич у біді». Зловмисники зателефонували пенсіонерці й повідомили, що її зятя затримали за вчинення злочину. Аби «владнати проблему» й допомогти зятю, потерпілій запропонували заплатити кошти. Схвильована потерпіла кинулась до найближчого терміналу самообслуговування та перерахувала на вказаний шахраєм рахунок 42 тисячі гривень. Лише пізніше жінка дізналася, що насправді зять не потребував допомоги й це все була вигадка аферистів.

А 47-річний житель Чемеровеччини знайшов у соцмережах оголошення про надання державної допомоги «єПідтримка». Перейшовши за посиланням, чоловікові було запропоновано реєстрацію з введенням банківської інформації. Нічого не підозрюючи, потерпілий вказав код, цифри на звороті картки та смс-код від банку. Одразу після цього, замість допомоги, з кредитки заявника зникло 79 тисяч гривень.

Наголосимо, що фінансова допомога від держави не пропонується у соцмережах у вигляді реклами, а тим паче з переходом за невідомими посиланнями.

Наразі правоохоронці встановлюють всі обставини вищевказаних шахрайств та просять громадян бути обережними.

Читайте також: У Хмельницькому легковик збив матір з дитиною на пішохідному переході

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую