ye-logo.v1.2

Тетяна Крупа порушила умови перебування під вартою: у камері знайшли телефон

Кримінал 71919 2
Голова МСЕК перебуває під вартою з жовтня 2024 року
Голова МСЕК перебуває під вартою з жовтня 2024 року. Фото: Еспрессо

Суд констатував порушення умов перебування під вартою.

Під час обшуку у камері слідчого ізолятора, де перебуває Тетяна Крупа, знайшли мобільний пристрій. У Вищому антикорупційному суді заявили, що це збільшує ризики перешкоджання ходу розслідування.

Вибірковий обшук речей Тетяни Крупи слідчі здійснили 23 грудня 2024 року. Телефон, який виявили у камері, є порушенням режиму тримання ув'язнених.

«Зазначене вказує на те, що з часу попереднього продовження підозрюваній строку дії запобіжного заходу названий ризик не лише не зменшився, а й збільшився. З огляду на це, слідча суддя переконана, що продовжує існувати ризик перешкоджання підозрюваною кримінальному провадженню іншим чином», – пише Главком з посиланням на текст судової ухвали.

Проблеми зі здоров'ям: заяви адвокатів арештованої головлікарки обласної МСЕК та медичний висновок

Під час засідання суду сторона захисту наголошувала на проблеми зі здоров'ям підозрюваної. Згідно з заявою адвокатів, захворювання голови МСЕК несумісне з перебуванням під вартою, оскільки це може призвести до загострення.

Київська медична частина надала на розгляд суду свій висновок. У ньому зазначено, що арештована головлікарка пройшла лабораторне обстеження і одержала консультації лікарів-фахівців. Після цього Крупі було призначено відповідне лікування і рекомендовано пройти консультації та певні медичні обстеження за власний кошт.

Умови перебування Крупи у слідчому ізоляторі

Підозрювану у незаконному збагаченні Тетяну Крупу утримують у звичайній камері, що розрахована на чотири людини. Її площа складає 12,4 квадратного метра без урахування санвузла. У київському СІЗО головлікарка Хмельницької обласної МСЕК має триразове харчування. Про це писало Суспільне, посилаючись на відповідь, яку надали у ДУ "Київський слідчий ізолятор" на інформаційний запит

На обліку установи, де її утримують, є таксофони та мобільні телефони. Утім телефоні розмови дозволені лише з дозволу керівництва слідчого ізолятору після написаної заяви, у якій зазначаються прізвище, ім'я, по батькові абонента, ступінь спорідненості, телефонний номер абонента та тривалість розмови.

«Ув'язненим, які тримаються в установі, зберігання та користування мобільним телефоном заборонено, оскільки відповідно до додатка 1 Правил, мобільний телефон входить до переліку, заборонених для передавання ув'язненим і засудженим, а також для користування та зберігання при собі», – наголосив начальник СІЗО Володимир Халавка у відповіді на запит журналістів.

Що відомо про справу Тетяни Крупи

Нагадаємо, керівницю Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу затримали за підозрою у незаконному збагаченні. Під час обшуків в неї вдома знайшли 6 мільйонів доларів США у різних валютах.

7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід підозрюваній у вигляді тримання під вартою до 3 грудня із можливістю внесення застави у 500 млн 1528 гривень. Однак сторона захисту подала апеляцію. 21 листопада в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду відбувся її розгляд. Слідчий суддя ухвалив рішення залишити Тетяну Крупу під вартою до 3 грудня з альтернативою внесення застави у розмірі 300 мільйонів гривень.

Далі розмір застави суд зменшував ще двічі: наприкінці листопада 2024 року – до 280 мільйонів гривень, а 24 січня 2025 року – до 260 мільйонів.

Після обрання запобіжного заходу Тетяну Крупу утримують у київському слідчому ізоляторі. За неї почали вносити заставу. Наразі на депозитному рахунку Вищого антикорупційного суду – 5,5 мільйона гривень.

Читайте також: Суд повернув Хмельницькій громаді землі вартістю 14 мільйонів гривень, якими користувалося товариство пов'язане з рф

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую