ye-logo.v1.2
18 Серпня, 2019

Введуть податок за обмін валюти?

Любов БАГАЦЬКА Економіка 2014
Можновладці придумали ще один спосіб поповнення бюджету за рахунок громадян.
Можновладці придумали ще один спосіб поповнення бюджету за рахунок громадян.. Фото: tsn.ua

Регіонали вже внесли відповідний законопроект, який можуть проголосувати вже сьогодні.

Ситуація на ринку готівкової валюти і розквіт чорного ринку штовхають владу на відчайдушні кроки. Як плвідомив Forbes Україна, робоча група з представників Нацбанку, Кабміну та профільного комітету ВР у терміновому порядку готує законопроект, яким скоро буде введений 15-відсотковий податок на доходи громадян і 1-відсотковий збір до Пенсійного фонду від продажу готівкової іноземної валюти.
Можновладці поспішають - хочуть, аби закон набув чинності вже з 1 грудня, хоча реально платити нові податки населення почне, швидше за все, тільки на початку 2013-го. У владних колах сподіваються, що закон встигне прийняти нинішній склад Верховної Ради вже сьогодні.
Автори проекту допускають перехідний (адаптаційний) період в 1-2 місяці, протягом яких всіохочі зможуть здати валюту в банки без сплати податків.
Відповідно до вже підготовленого проекту документа, від податку будуть звільнені експортери та імпортери - юридичні особи, а також заробітчани, які ввозять валюту на територію України і тут міняють її на гривні.
Проте експерти здебільшого сумніваються, що новий закон буде працювати так, як очікують його автори. На думку деяких учасників ринку, закон не зменшить обсяги спекулятивних угод, а навпаки - зажене готівковий оборот валюти глибше в тінь.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую