ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Медведєв уточнив Азарову, як росіяни добудовуватимуть Хмельницьку АЕС

Економіка 2357

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв передав своєму українському колезі Миколі Азарову пропозиції, які дозволять активізувати роботу щодо спільного будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, повідомив посол РФ в Україні Михайло Зурабов в п'ятницю.

Про це повідомляє сайт агенства атомних новин. 

«Буквально днями Дмитро Медведєв направив офіційний лист прем'єр-міністру України Миколі Азарову, в якому уточнюються деякі деталі російської позиції, вирішення яких дозволить нам найближчим часом серйозно активізувати роботу з цього напрямку», - сказав Зурабов в ході конференції «Підсумки виборів в Україні і перспективи російсько-українського співробітництва».

Парламент України у вересні схвалив закон, яким дозволяється проектування і будівництво третього і четвертого енергоблоків ХАЕС. Згідно з українським законодавством, рішення про розміщення, проектування, будівництво ядерних установок, що мають загальнодержавне значення, приймається парламентом країни шляхом прийняття відповідного закону.

Україна і Росія домовилися про співпрацю з добудови двох блоків Хмельницької АЕС на зустрічі прем'єр-міністрів двох країн у квітні 2010 року в Сочі. У квітні 2012 року прем'єр України заявив, що будівництво блоків почнеться вже в поточному році. Початок будівництва затягувалося через те, що Україна тривалий час не могла узгодити з російською стороною умови надання кредиту на проект. Будівництво третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС було припинено в 1990 році, на сьогодні будівельна готовність третього енергоблоку ХАЕС становить 75%, четвертого - 28%. Переможцем конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва другої черги Хмельницької АЕС стала російська компанія «Атомстройекспорт».
 

Коментарі:

С,В,В, 24.12.2012 01:27

То що ,люди проти а вони собі будують,типу кріпаки не патякайте,так. Ми ту електроенергію он в Польщу продаємо, в них освітлення вночі як в день, а в нас 1,5 лампочки жовтих світить .  Ех,хуже ефіопів пля!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую