ye-logo.v1.2

Ваше ставлення до нової конфронтації з Росією?

Економіка 1053

Кореспонденти «Є Поділля» поцікавилися думкою подільських політиків з приводу останнього звернення Президента Російської Федерації Дми

Олег Хавронюк, заступник голови Хмельницької обласної ради, депутат облради від БЮТ: «Дехто, мабуть, забуває про те, що Україна, як держава, вже відбулася. В історичному вимірі формування будь-якої держави за 18 років маленький термін. Але я вважаю, що ми за ці 18 років пройшли доволі великий історичний відрізок. Сьогодні на пострадянському просторі немає держави, яка вибудувала б такий ступінь свободи людини, як наша незалежна Україна. І ми це дуже цінуємо. США до цього йшли три сотні років, Європа – тисячоліття. Так, є у нас болючі питання – внутрішні. Але це наші проблеми. І ніхто, окрім Господа Бога, немає права втручатися в наші внутрішні справи. Будь-яка держава має нас поважати як суверенну та незалежну країну. У нас є своя Конституція, свій народ, своя земля тощо. Якщо брати по суті листа Медведєва та відповідь Віктора Ющенка, то я вважаю, що Віктор Андрійович постає в кращому світлі. І я пишаюся тим, що Президент України дав гідну відповідь».

Анатолій Пундик, керівник виборчої кампанії Віктора Януковича, депутат обласної ради: «Думаю, що керівництво України дало чимало приводів російській стороні поводитися саме так, як вони це роблять. Не маю на увазі мову, бо для мене це питання дещо розходиться з партійною позицією... Якщо говорити з точки зору політики, керівництво України зробило вибір не на користь стосунків з Росією. Є політична риторика, слова про дружбу народів. Але тенденція очевидна, і я не думаю, що така політика піде на користь Україні. Ми бачимо, як зреагувала Америка, Європа. Проте, думаю, що до виборів вони ще пограються з нами в підтримку, а після – Україна стане для них нецікавою. Я переконаний, що перемогу отримає Віктор Янукович, а це означає, що політика України стане більш багатовекторною, що призведе до єднання слов’янських народів. Світ же цього єднання не хоче, навіть боїться, намагаючись потихеньку нас розділити. За зверненням російського президента, безумовно, стоїть велика гра, про яку можна лише здогадуватися. Адже у кожного виникає питання: чому саме зараз і в такій формі? Подібні речі просто так не робляться». 

Ігор Сабій, голова обласного осередку всеукраїнської організації «Свобода»: «Конфлікт не новий. Просто українські політики давно на нього не звертали уваги. Нам ще в 1991 році потрібно було чітко визначити взаємини з Росією. А та політика нашої влади, яка велася та ведеться нині, є годувальницькою та не є державницькою. Ми й досі не маємо чіткого кордону на Сході, звідки до нас потрапляють нелегали, не вирішено питання Чорноморського флоту… Вважаю, що його потрібно вивести до 2017 року. Дивує поведінка Міністерства закордонних справ України, коли на очевидні плювки в обличчя, воно скромно мовчить. Коли Лужков приїжджав до Криму і заявляв, що півострів належить Росії, а Україна оголосила б його персоною «нон-грата» та видала ноту протесту, то ми не дожили б до подібних заяв. Ну, і звісно, лист Медведєва – це бажання Росії вплинути на вибори в Україні, щоб поставити свого кандидата та перетворити Україну на державу з президентом-маріонеткою».Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую