ye-logo.v1.2

Відбувся третій Всеукраїнський форум працівників поштового зв’язку

Економіка 1272

в ньому взяли участь 80 поштовиків хмельниччини, половина з яких – листоноші

Позаминулої п’ятниці, 9 жовтня, у палаці мистецтв «Україна» відбувся третій всеукраїнський форум працівників поштового зв’язку, який зібрав понад 3 тисячі листонош, операторів, працівників поштових відділень... У його роботі взяла участь делегація хмельницької дирекції УДППЗ (Українського державного підприємства поштового зв’язку) «Укрпошта» на чолі з директором Дмитром Бойком. Із 80 чоловік, які представляли Хмельниччину,  половина – листоноші.
У роботі форуму взяла участь прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, яка засвідчила вагомість поштового зв’язку в державному та соціально-економічному житті України. Крім того, Юлія Володимирівна запропонувала учас- никам форуму вирішити нагальні проблеми «тут і зараз», закликаючи сміливо і відкрито говорити про них. 
... З виступу Генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Таїсії Замкової стало відомо, що за останні п’ять років доходи підприємства зросли у 2,6 раза. Змінилася структура доходів пошти: питома вага їх від письмової кореспонденції зросла більш ніж на 5 відсотків. Ці дані є серйозним аргументом на користь того, що поштовики справляються зі своїми обов’язками на відмінно. Адже через руки поштовиків за рік проходить, в середньому, 1,2 мільярда примірників газет.
Проте, як зазначила Таїсія Замкова, у працівників пошти існує чимало проблем: «Однією з них є свідоме спрямування Пенсійним фондом пенсіонерів на обслуговування банківськими установами, а не «Укрпоштою», як це було раніше. В той же час, кількість перевірок, проведених Пенсійним фондом з питань цільового використання коштів, зростає.
Ще одна проблема: втрати, за умови їх наявності, поштовики зобов’язуються  відшкодовувати за рахунок власної діяльності. Тому дивує те, що пошту перевіряє така кількість контролерів.
Вирішення цієї проблеми було б корисним і для працівників пошти, і для самих пенсіонерів, яким досі поштовики приносили пенсію додому. То чи варто позбавляти людей права самостійно вибирати зручний спосіб одержання грошей?».
... Нині листоноші неабияк занепокоєні умовами, в яких їм дово- диться працювати. Передплата періодичних видань різко знизилася: в середньому, на кожну сім’ю припадає менш ніж одне видання (0, 71), тоді як у 80-ті роки на одну адресу виписувалось по сім видань.
Головна причина цього, на думку поштовиків, – стан скриньок, або їх відсутність.
Крім того, перед листоношею щодня постає питання, як потрапити до під’їзду тоді, коли більшість з них зачинені на ключ та кодові замки. Вихід із цієї ситуації працівники пошти бачать у переобладнанні технічних приміщень, які є у кожному будинку, в кімнати для отримання пошти.
«Серед питань, які треба вирішити в першу чергу, – вивільнення споруд та інших основних фондів у зв’язку зі зміною структури об’єк-тів поштового зв’язку, – вважає Таїсія Замкова. – А за рахунок реалізації цих фондів пошта отримала б істотні кошти для оновлення технологічного комплексу націона- льного оператора. Існує й низка інших проблем, як-то: встановлення для «Укрпошти», як національ- ного оператора, орендних ставок за використання державного та комунального нерухомого майна на рівні бюджетних організацій, які неможливо вирішити самостійно, і допо- могти може тільки уряд».
Генеральний секретар Асоціації державних європейських поштових операторів «ПостЄвропа» Інгемар Перссон, звернувшись до учасників форуму, зауважив, що «Укрпошта» – один із небагатьох членів «ПостЄвропи», де було проведено аналіз технологічних процесів внутрішньої та міжнародної пошти, що дало змогу підвищити якість служби.
... Як зазначила заступник генерального директора виконавчого комітету Регіональної співдружності в галузі зв’язку (РСЗ) Наталія Зоря, спеціалісти «Укрпошти» активно співпрацюють із міжнародним поштовим співтовариством і проводять постійну роботу з удосконалення актів та регламентуючих документів Всесвітнього поштового союзу (ВПС) з метою захисту інтересів своєї країни і регіональної співдружності загалом. Тому  «Укрпошта» є важливим членом не тільки «ПостЄвропи», а й Регіональної співдружності в галузі зв’язку (РСЗ). І результатом цієї роботи стало обрання «України» до адмі- ністративної ради ВПС на 24-му Конгресі ВПС. Це свідчить про заслужену повагу і високу оцінку діяльності «Укрпошти» з боку учасників світової поштової спільноти.
Проте, хоча підприємство системно проводить роботу щодо по- ліпшення умов праці, сьогодні по- шті як ніколи потрібна підтримка держави, зазначив голова об’єднання профспілкової організації пра- цівників зв’язку Микола Стародуб.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую