ye-logo.v1.2

«Про чесні вибори забудьте», –

Економіка 958

твердить голова обласного осередку комітету виборців

«На нас знову чекає брудний виборчий процес», – твердить  голова обласного комітету  виборців Юрій Ануфрієв. І Закон «Про вибори Президента України» цьому сприятиме. Коли стали неможливими фальсифікації з відкріпними посвідченнями, «відкриються шлюзи» зі списками (в день виборів можна буде вносити людей в списки, і за годину до закінчення виборів неможливо буде перевірити, були вони на іншій дільниці чи ні).
Крім того, пан Ануфрієв зазначив, що закон написаний так нечітко, що ЗМІ можуть діяти за власними уподобаннями, і одному кандидату надавати всі умови на розміщення виборчих матеріалів, бажання інших – ігнорувати. Що ж стосується фондів на проведення виборчої агітації, кошти зможуть вносити і партії, і приватні особи, так що і тут можуть виникнути проблеми.
«Демократія – це свобода, вписана у верховенство закону», – сказав польський громадський діяч Адам Міхнік. В нас цього немає, зате є «різкі рухи» і в один, і в інший бік, тому одному можна заборонити майже все, а іншому дати таку свободу, що вона перетвориться в анархію, – каже пан Ануфрієв. – Наші кандидати ігнорують будь-які норми, а їх ігнорування призводить до того, що ними починає ігнорувати суспільство. В одному з соцопитувань ставили запитання: «Чи відчуваєте ви відповідальність за те, що робиться в суспільстві?». Майже 70 відсотків опитаних відповіли, що не відчувають. Отож те, що колись вважалося нонсенсом, у частини населення вважається нормою. І йдучи голосувати за кілограм гречки, людина вважає, що ця подачка важливіша за те, що «завдяки» її вибору буде творитися в державі».
Словом, як вважають спеціалісти з виборчого законодавства, новий Закон «Про вибори Президента України» політики писали «під себе», ігноруючи при цьому права виборців, в тому числі й конституційні. А це відкриває надзвичайно великі можливості  фальсифікаціям, а при таких умовах, як відмічають експерти, “про насправді  чесні вибори не може бути й мови”.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую