ye-logo.v1.2

У Кам’янці пікетувальники вимагали звільнити голову районної адміністрації

Економіка 1379

Він же твердить, що «мітинг організували буржуї»

У Кам’янці-Подільському працівники підприємства «Промтехтранс» вийшли пікетувати районну державну адміністрацію та вимагали звільнити її керівника Ростислава Ярему, на чому особливо наголосив керівник товариства з обмеженою відповідальністю Віктор Антонюк. Акцію протесту організували вже вдруге за липень.
Голова РДА, котрий був якраз у відпустці, завчасно повернувся на роботу. Вимоги, висунуті пікетуючими, і справді серйозні, та ще й прийняті загальними зборами. Серед вимог – «припинити недалекоглядну політику голови райдержадміністрації Яреми Р.Т. по блокуванню підприємства, розвитку його на перспективу», «Вимагаємо від Яреми Р.Т. звільнити посаду», «як виборці району, виходимо з клопотанням до районної ради висловити недовіру голові районної адміністрації Яремі Р.Т. за бездіяльність, яка шкодить розвитку економіки району». Звернення направили Президенту України та голові Хмельницької облдержадміністрації.
За словами Віктора Антонюка: ««Промтехтранс» має намір розробляти глиняний кар’єр на території Абрикосівської сільради – Добровільську ділянку суглинків і оформляє дозвільну документацію. Отримано спеціальний дозвіл на користування надрами, проведено геологічну розвідку родовища, є робочий проект розробки та рекультивації кар’єру. Підприємство є одним із найбільших платників податків у районі, тільки за 2008 рік сплачено чотири мільйони двісті тисяч гривень. Для гірничого відводу потрібне рішення районної ради та розпорядження райдержадміністрації. Рада рішення вже прийняла і постійно допомагає підприємству в його розвитку. Зате з 23 березня цього року тривають намагання керівництва підприємства добитися розпорядження РДА. З боку голови йде відкрите блокування. Протягом чотирьох місяців він умисно уникав зустрічі з представниками нашого підприємства. В РДА в п’ятницю не хотіли брати документів, зареєстрували лише в понеділок. У недалекому минулому ставлення до нас було позитивне. На роботи по відкриттю кар’єру вже витрачено близько півтора мільйона гривень, придбана гірничо-видобувна техніка та автотранспорт. Ми уклали договір про соціальне партнерство з Абрикосівською та Гуменецькою сільрадами, на території яких працюємо. Абрикосівській сільраді надали допомогу на підтримку соцсфери на суму 34,1 тисячі гривень, ще 10 тисяч благодійної допомоги в 2008 році – на прохання голови РДА».
Пакет документів, як виявилося, пан Антонюк у березні в РДА не зареєстрував, а, «дав особисто в руки голові» – за його ж словами. Де вони після цього поділися? Антонюк каже, що Ярема їх викинув у смітник, Ярема каже: в очі не бачив. Згідно з книгою обліку звернень, документи надійшли вперше 29 травня. 22 червня листом за №798/02.19 РДА справді відмовила в наданні погодження, обґрунтувавши це відсутністю в пакеті важливих документів: спеціального дозволу на користування надрами, висновку Держкомісії по запасах корисних копалин, інформації про земельну ділянку, на якій облаштовують кар’єр, бажаний розмір гірничого відводу. Влада вважала, що має право поцікавитися наявністю цих документів, адже при розробці надр нині так багато дикої самодіяльності. Лист РДА на підприємство, за свідченням його керівника, не дійшов. У результаті на початку липня Віктор Антонюк повів своїх людей на пікет та зареєстрував в РДА вищезгадані вимоги. Тоді учасників акції запросили в зал і роз’яснили: не варто хвилюватися. Як тільки подадуть усі документи – питання вирішать.
На брифінгу для ЗМІ Ростислав Ярема прокоментував останні події:
- Я й сам організовував мітинги, але щоб із вимогою вигнати з посади керівника району прийшло лише 50 людей – це дивно. Хліборобів, доярок під стінами РДА не було. Якщо прості люди роботою задоволені – я щасливий. Кам’янець-Подільський район зайняв торік перше місце в області за рівнем соціально-економічного розвитку, єдиний не взяв позичок, а своїми силами відкриває дитсадки, ремонтує школи. Усіляко підтримуємо й бізнес. Ще ніколи ставка єдиного податку не була такою низькою – 20 гривень для деяких видів діяльності. Кількість підприємців зростає, а владу звинувачують у перешкодах підприємцям. Які ж підприємці прийшли виганяти голову РДА з посади? Той же самий Антонюк володіє 65 відсотками акцій свого підприємства, воно було колись державне, колективне, тепер стало закрите товариство. Що мають там прості люди? Я створю комісію і розберуся, чи були якісь затримки з відповідями РДА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую