ye-logo.v1.2

З автоматом та горохом на прокуратуру…

Економіка 1334

В обласному центрі відбулися дві акції протесту, пов’язані з роботою прокуратури та виділенням землі в Хмельницькому районі

23 березня Євген Радецький, керівник обласної організації «Бригада Нестора Махна», прийшов під стіни Хмельницької обласної прокуратури з автоматом Калашникова! Звісно, що з муляжем відомої на весь світ зброї. В такий спосіб він долучився до акції протесту під назвою «Об стіну горохом».
«У мене багато претензій до прокуратури, – заявив пан Радецький. – І ми, мабуть, невдовзі зробимо виставку ляпсусів-відповідей прокурорів на звернення людей. Хочемо, щоб прокуратура працювала для захисту конституційних прав громадян. А муляж автомата приніс, бо кожен має свої цяцьки. В когось це «Лексуси», в когось – діаманти, а в мене така цяцька. Влада своєю бездіяльністю підштовхує людей до радикалізму».
Не словом, а ділом. Саме так можна описати акцію, яка пройшла під стінами прокуратури. Близько двох десятків учасників взяли горох та почали ним жбурляти в стіни та вікна приміщення обласної прокуратури. Адже, на їхню думку, сьогодні звернення в прокуратуру рівноцінне ефекту «об стіну горохом». І прокуратуру в багатьох питаннях звинувачують у бездіяльності. Зокрема, щодо ситуації з виділенням земельних ділянок у Хмельницькому та Кам’янець-Подільському районах. «Ми обурені цинізмом формальних відписок обласної прокуратури. Сьогодні прокуратура перетворилася «на дах» для бандитів та корупціонерів із владних коридорів, – заявив депутат обласної ради Олесь Вітряний. – Саме тому ми вимагаємо від керівництва держави втрутитися в ситуацію та притягнути до відповідальності керівників прокуратури Хмельницької області аж до звільнення із займаних посад».
По інший бік барикад всі звинувачення відкидають. «Всі вимоги, виставлені учасниками акції, вже неодноразово перевірялися органами прокуратури і перевіряються зараз, – зазначила Лілія Івах, прес-секретар прокурора Хмельницької області. – Відповіді давалися в передбаченому законом порядку. Є ж законодавство України, в якому зазначено, що в разі незгоди із відповіддю прокуратури, люди можуть оскаржувати її в суді».
А вже наступного дня в центрі Хмельницького роздавали торбинки з землею… Так проходила акція «Ні – дерибану землі!». Її організатори закликали голову облдержадміністрації Івана Гавчука скасувати, на їхню думку, незаконні рішення керівника Хмельницької райдержадміністрації Івана Вітвіцького, які стосуються виділення земельних ділянок у Хмельницькому районі. «По 1,9 гектара землі в Хмельницькому районі отримали 46 киян, – заявив Олександр Александрович, голова обласного осередку партії «Велика Україна». – Ще по 2 гектари отримали троє невідомих хмельничан. І ми будемо боротися з незаконною роздачею землі! А вихід бачимо такий – або прокуратура наводить порядок, або Іван Гавчук скасовує рішення Вітвіцького».
Остання акція, між іншим, пройшла без людей із муляжною зброєю. Можливо, через те, що Євгена Радецького після протесту під стінами прокуратури все-таки затримали правоохоронці. З другої спроби. Однак, після винесення попередження (муляж носити потрібно у чохлі) у відділку міліції, його відпустили…

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую