ye-logo.v1.2

Останній дзвоник для депутатів

Економіка 1180

У Хмельницькому відбулася чергова сесія міської ради, після якої обранці пішли на канікули

Аби не відтягувати «депутатське літо», Хмельницька міська рада на 27 черговій сесії спрацювала доволі швидко. Майже чотири десятки питань міські обранці розглянули за дві з «хвостиком» години, відмовившись від перерви, яка передбачена в регламенті після 1,5-годинної роботи.

Кіно буде! Разом із кінотеатром
Чи не найцікавіше питання  порядку денного стосувалося подальшої долі єдиного профільного кінотеатру в місті – імені Тараса Шевченка. Навколо нього вже не перший місяць точилося багато розмов. Начебто влада хоче віддати приміщення під розважальний центр, і у Хмельницькому, як-то кажуть, кіна не буде. Однак…
Проект рішення «Про дозвіл виконавчому комітету на передачу в довгострокову оренду цілісного майнового комплексу міського комунального підприємства кінотеатр імені Т.Г.Шевченка» не викликало бурхливого обговорення. Хоча, в разі його прийняття, влада могла віддати якомусь підприємцю кінотеатр в оренду на 10, 20, чи 49 років! А це означало, що після п’ятирічної оренди орендар міг зробити із приміщенням все, що йому забагнеться. Цей проект був розглянутий у депутатсь- ких комісіях, і дві з них підтримали його, а сім – запропонували відхилити.
«Попередня влада віддала його в оренду, і це було помилкою, – заявив депутат Володимир Засаднюк. – Я теж маю до цього відношення. Але ми визнаємо цю помилку. Тому прошу, давайте не повторимо її». «Нам потрібно відремонтувати кінотеатр, – зауважив міський голова Хмельницького Сергій Мельник. – А потім, можливо, на базі цього приміщення зробити чи палац культури, чи школу мистецтв. Бо такий великий кінозал, який нині є – економічно необґрунтований. Нам, за попередніми розрахунками, знадобиться 4-5 мільйонів гривень, щоб провести капітальний ремонт. І я вважаю, що для міста потрібно зберегти цей кінотеатр». Отож голосування… і лише 14 депутатів проголосували «за», і кінотеатр імені Шевченка залишився міським комунальним підприємством.
«Ми повинні були поставити крапку в цій справі, – вже після сесії в розмові з кореспондентом «Є Поділля» зазначив мер Хмельницького Сергій Мельник. – Попередній власник, який взяв кінотеатр в оренду, насправді продав корпоративні права підприємства, сподіваючись, що використає  25-відсоткове право на при- ватизацію. І сьогодні ми прийняли рішення, що об’єкт залишається власністю міста. А проект рішення про його передачу в довгострокову оренду з’явився через те, що були звернення бажаючих взяти його в оренду. І не прийнявши це рішення, міська рада показала, що вона проти того, щоб кінотеатр знову віддати комусь в оренду».

Службове розслідування
Ще перед розглядом порядку денного депутат Оксана Кольгофер запропонувала заслухати наприкінці сесії звіт із службового розслідування, яке, на її думку, мали б провести стосовно начальника міського управління охорони здоров’я Мирослава Андрейка. Нагадаємо, що Оксана Вікторівна на сесії міської ради 8 квітня закликала міліціонерів та міського голову розібратися в ситуації, яка склалася наприкінці минулого року в Лісових Гринівцях Хмельницького району. Тоді пані Кольгофер зачитала лист хмельничанина, в якому йшлося про те, що в нього стріляв п’яний начальник міського управління охорони здоров’я Мирослав Андрейко. На тій же сесії Мирослав Михайлович заявив, що це все наклеп – якесь «замовлення» проти нього, депутата Лісовогриновецької сільської ради. Отож, до цієї теми знову повернулися…
«Ніякого службового розслідування не було, – заявив секретар міської ради Валерій Лесков. – Міський голова доручив мені розібратися в ситуації, і я звертався до правоохоронців, які повідомили, що за цим фактом у порушенні кримінальної справи було відмовлено. І мені незрозуміло, чому лише після 6 місяців подібне було озвучено на сесії міської ради. Питання розглядалося й на комісії з депутатської етики, оскільки до міського голови звернулися 12 депутатів Лісовогриновецької сільської ради. Комісія дійшла до висновків, що ви (Валерій Олександрович звертався до Оксани Кольгофер – прим. авт.) маєте або надати підтверджуючі документи, або публічно вибачитися перед Мирославом Михайловичем». «Чому я, ініціатор цього питання, не була включена у цю комісію?» – обурювалася Оксана Вікторівна. «Давайте офіційне звернення, і я вже сьогодні підпишу розпорядження про службове розслідування», – сказав міський голова Сергій Мельник.
«Я і моя команда доведуть цю справу до логічного кінця, – звертаючись до пана Лескова, продовжила Оксана Кольгофер. – А ви насаджуєте хробаків Андрейку на рибалці… Чи він вам. Замість того, щоб перевірити його стадію, на якій його «переклинює» та передати в руки фахівців».  Отож здається, далі буде…

Про водні мотоцикли, вантажівки в центрі та льодовий палац
Транзит вантажного транспорту вулицею Кам’янецькою заборонено! Так вирішили депутати міської ради, які підтримали ініціативу мешканців чи не найдовшої транспортної вулиці, яка починається з мікрорайону Ружична, а закінчується за мостом через річку Південний Буг. Відтепер управління житлово- комунального господарства за погодження Державтоінспекції мають встановити дорожні знаки, які забороняють рух транзитного вантажного транспорту. Отож вантажівкам, які прямують з боку Ка-м’янця-Подільського до центру міста, дозволять об’їжджати Хмельницький лише по Західно-Окружній, а не через вулицю Купріна, як це відбувається зараз.
Заборонили депутати й кататися на водних мотоциклах, катерах та моторних човнах на Південному Бузі – на відрізку від моста на Західно-Окружній до моста на Кам’янецькій. Тобто, там, де є міський пляж, і де тренуються спортсмени на байдарках.
І ще… Хмельницька міська рада виділила 25 тисяч квадратних метрів землі для будівництва спортивної споруди зі штучним льодовим покриттям на Прибузькій. Справа в тому, що є державна програма розвитку хокею в Україні, фінансування якої передбачено в держбюджеті. І Хмельницький – одне з декількох міст країни, яке включено у цю програму, але з наступного року. Однак, в Одесі, яка мала б отримати гроші вже цього року, виникли якісь проблеми з виділенням земельної ділянки. «Федерація хокею України звернулася до нас, щоб ми вже в цьому році дали землю. Тоді, можливо, вони включать нас у фінансування на цей рік», – зазначив Сергій Мельник.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую