ye-logo.v1.2

Виборців поки що не порахували

Економіка 1071

Йде уточнення даних

Хмельниччина, як і всі інші області, готується до президентських виборів. І хоч не всі ще помітили виборчий процес, але робота вже триває не перший місяць, адже створюється реєстр виборців. Поки що говорити про те, скільки подолян мають право віддати свій голос за того чи іншого кандидата в президенти ще зарано. Оскільки «база» ще не сформована. Поки що за не уточненими списками на Хмельниччині понад мільйон шістдесят тисяч виборців. Але ця цифра не остаточна. «З першого по 31 серпня центральна виборча комісія України повинна була розіслати іменні повідомлення з інформацією про права виборця щодо реєстру та пропозицією перевірити свої персональні дані, усунути невідповідності та неточності в записі про себе, а також роз’яснено порядок звернення до відділу щодо усунення невідповідностей та неточностей, – розповів кореспонденту «Є Поділля» начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Хмельницької облдержадміністрації Сергій Зарєчний. – А тому подоляни можуть отримати такі листівки 3-5 вересня. Якщо виборець побачить неточності в персональних даних, то в повідомленні є адреса, куди слід звертатися, щоб їх виправити. Уточнення та усунення даних триватиме до 15 вересня». До того ж, планується щоквартально поновлювати дані, які будуть занесені до реєстру виборців. А що ж робити тим, хто не отримав повідомлення про уточнення персональних даних? «Слід обов’язково звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання, – каже Сергій Михайлович. – І вже після звернення людині мають надати довідку про те, що її включили до реєстру виборців».
При формуванні списків працівники відділів ведення Державного реєстру виборців зіткнулися з багатьма проблемами. Насамперед з тим, що бази правоохоронців чи відділів реєстрації громадянського стану, звідки брали дані виборців, не відповідають вимогам центрвиборчкому. Також доводилося «гратися» з місцем народження виборців. «Є люди, які народилися в Чехословаччині, – розповідає Сергій Зарєчний. – А зараз немає такої країни, тому потрібно було встановлювати країну – Чехія чи Словаччина. Тому нашим працівникам доводилося перевіряти та уточнювати багато даних. Уявіть собі, до прикладу, в Білогірському районі в відділі Державного реєстру виборців працює чотири людини, а опрацювати їм потрібно було дані 22 тисяч мешканців, які мають право голосу. Це колосальна праця!».
Отож вже після 15 вересня, коли завершиться первинний процес уточнення персональних даних виборців, можна буде говорити, скільки подолян мають право взяти участь у наступних виборах.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую