ye-logo.v1.2

Програми підтримують кандидата в Президенти…

Економіка 1319

Що в передвиборчих обіцянках лідерів президентських перегонів може не сподобатися тим, хто не потрапив до другого туру, досліджував корес

Як тільки 17 січня після закриття виборчих дільниць оголосили перші дані «екзит-пулів» (опитування виборців, за кого вони голосували), в Україні жваво почали дискутувати на тему: «Кого виборець «третіх» кандидатів підтримає у другому турі президентської кампанії: Януковича чи Тимошенко?». Думок багато. Ми теж вирішили порозмірковувати на цю тему, однак в іншій площині. Уявіть, якби за крісло глави держави змагалися не Віктор Федорович з Юлією Володимирівною, а їхні передвиборчі програми (які, переконаний, більшість виборців не читала), надані до Центральної виборчої комісії України. І саме програми інших кандидатів голосували б за них. Вийшла б цікава ситуація…

 
Програма кандидата в Президенти, який посів третє місце в першому турі, швидше за все віддала б свій голос саме за ТигрЮлю. Адже вона спирається на три важливі складові: конкурентоспроможну економіку, сильну державу та розвинену демократію. Подібні тези записані й в програмі Тимошенко. Вона, як і Тігіпко, хоче будувати мости та дороги, розвивати інноваційні технології, розвивати село. Отож схожості багато, а протиріч не знаходиться. А ось із програмою Януковича є розбіжності. До прикладу, в освіті. Тігіпко обіцяв вдосконалювати систему загального тестування, а Віктор Федорович хоче відмовитися від системи обов’язкового зовнішнього оцінювання для вступу до вузу. Та й з мовним питанням не все так просто. Переможець першого туру обіцяє нам російську мову зробити другою державною, а бронзовий призер перегонів вважає, що у нас можуть існувати регіональні мови, статус яким надаватимуть місцеві органи влади. «Українець – це людина, яка любить Україну», – зазначено в програмі Тігіпка. Згадайте рекламні ролики чи біл-борди Тимошенко… «Вона – переможе. Вона – це Україна».

Яценюк теж «за»…
Тимошенко. Принаймні, його програма. Нова індустріалізація, будівництво доріг, прискорений розвиток села, зміни до Конституції, жорстка боротьба із корупцією. А ось із програмою Януковича вони явно не потоваришують, бо не хоче програма Арсенія дві державні мови, хоче одну – українську. І врешті-решт, Яценюка можна назвати «помаранчевим», а це, з програми Віктора Федоровича виходить, що непрофесіоналізм Арсенія Петровича довів Україну до кризи.

Ющенко «проти» Януковича
Ну, хоча б через те, що програма Віктора Андрійовича, як і Юлії Володимирівни, прагне до того, щоб Україна стала членом Європейського Союзу. Та й міститься в ній багато чого, що обіцяє саме Тимошенко: зміни до Конституції, зняття недоторканності з усіх (чого в програмі Януковича немає), вибори депутатів за відкритими списками тощо.

Симоненко більше «за», ніж «утримався»
Програма Петра Миколайовича, безумовно, не може «проголосувати» за Тимошенко, оскільки хоче другу державну мову та входження України в Єдиний економічний простір з Росією, Білорусією та Казахстаном. Натомість її об’єднують спільні обіцянки з програмою Януковича – про позаблокову державу, народовладдя тощо. Однак по деяких питаннях вони б посварилися. До прикладу, в програмі Віктора Януковича медицина може бути платною, у Петра Симоненка – безкоштовною! Та й прагне «шостий» в першому турі до парламентської республіки, а переможець, здається, націлений виключно на інший державний устрій. І все-таки програма Симоненка більше каже Януковичу «так», аніж «утримується».

А Литвин з Тягнибоком…
Програма Володимира Михайловича могла б «потоваришувати» як з Януковичем, так і з Тимошенко. Якихось принципових розбіжностей у ній немає, а ось спільного – достатньо. Чого не скажеш про програму Олега Тягнибока, яка не лише не допускає другої офіційної державної мови, а ще й обіцяє Закон «Про захист української мови». До того ж, є в ній і візовий режим з Росією! Тому Януковичу впевнене «Ні», а ось Тимошенко могла б отримати від програми Тягнибока «Так», оскільки значних розбіжностей немає. 

Гриценко «проти всіх»?
Про це, на перший погляд, свідчать наступні рядки його програми: «Я пройду його (передвиборчий шлях – прим.авт.) до кінця і не зніму своєї кандидатури на чиюсь користь». Але ж вибори для програми Гриценка завершилися, і можливі варіанти! Отож, якщо врахувати, що Анатолій Гриценко з «помаранчевої» влади, виступає виключно за одну державну мову, то… Януковичу – ні. Тимошенко? Може бути.

Підрахунок голосів
Отож ми проаналізували програми кандидатів у Президенти України, які в першому турі виборів набрали більше одного відсотка. Якби ж за пост глави держави змагалися лише програми, а не їх «автори», то перемогу, завдяки підтримці програм вже колишніх конкурентів у перегонах, здобули б обіцянки Юлії Тимошенко. Однак, це більше віртуальні вибори, ніж реальні. Бо жоден із бажаючих стати Президентом не несе відповідальності за те, що написав у своїх програмах. А, отже, може і поступитися принципам та розбіжностями й закликати своїх прихильників голосувати не за ту людину, з якою мав близькі програмні засади, а за іншу – хоч і є розбіжності. Та й, власне, виборці, які в першому турі голосували не за переможців, самі визначаться, кого підтримати у другому турі, або ж чи йти взагалі на виборчу дільницю.




Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую