ye-logo.v1.2

Конфлікт між міліцією та підприємцями закінчився кримінальною справою,

Економіка 1429

Порушеною проти останніх. Неймовірно, але 12 тисяч мічених купюр залишилися у торговців, і в будь-який момент можуть потрапити в обіг

Третього червня близько тисячі працівників речового ринку протистояли кільком десяткам міліціонерів. Конфлікт виник через спробу правоохоронців в одному з кіосків  вилучити фальсифікований товар. За словами міліціонерів, приватний підприємець була попереджена заздалегідь про те, що її товар (кросівки відомих фірм «Nike», «Adidas» та «Reebok), власне, є підробкою. І оскільки офіційні представники цих фірм звернулися до відділу боротьби з економічною злочинністю з проханням припинити продаж цих товарів, і навіть є відповідне рішення суду, то вони діяли в рамках закону.

Загалом, як твердять правоохоронці, попередження отримали 30 підприємців, котрі торгують подібним товаром. Останні ж кажуть, що ніяких попереджень не було.
Близько 19.00 на ринку «Бартер-сервіс» міліціонерами була здійснена контрольна закупка кросівок на суму 12 тисяч гривень. В подальшому, з контейнера було вилучено всі наявні гроші, аби переписати номери купюр. Мати двох неповнолітніх дітей не витримала нервового напруження та втратила свідомість. Жінку забрала карета швидкої допомоги. А менше, ніж за годину, ринком пішла чутка, що у лікарні вона померла. На щастя ж, усе обійшлося.
Тепер стало погано чоловікові потерпілої. Підприємця довелося відливати водою. Ринок загудів, мов роздратований вулик. Натовп посунув на правоохоронців. Почалася словесна перепалка. Міліціонери посилалися на судове рішення, підприємці кричали, що з них роблять цапа-відбувайла. Адже не їхня вина у тому, що митниця пропускає фальсифікований товар. Вони його купують в Одесі, то чому б не розпочати звідти? Дійшло до шарпанини. У міліціонерів полетіли пляшки і каміння, у свою чергу, декого з підприємців «пригостили» стусанами.
За кілька хвилин залунали крики, що міліціонери конфіскують товар на іншому ринку. Натовп рушив на захист підприємця. Обступивши правоохоронців, люди скандували: «Ганьба»!
Аби не загострювати становище, міліціонери склали акт, що їм не дали виконати рішення суду. Гроші повернули. Товар не конфіскували.
5 червня прокуратурою міста Хмельницького по факту скоєння злочину порушена кримінальна справа за статтею 342 ч. 2 (опір правоохоронцеві під час виконання ним його службових обов’язків), 343 ч. 1 (перешкоджання працівникові правоохоронного органу виконання ним службових обов’язків) та 345 ч. 2 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). До речі, ці кримінальні статті передбачають покарання до п’яти років позбавлення волі.
Відкритими залишаються кілька питань. По-перше, цілком зрозуміло, що проблема з підробками не полягає у покаранні хмельницьких підприємців, а лежить набагато глибше. По-друге, 12 тисяч гривень мічених купюр залишилися у підприємця, а відрізнити їх від інших грошей, що на той час лежали в касі, неможливо без відповідного обладнання. А що буде, коли ці купюри потраплять в обіг? Адже при певному збігові обставин будь-хто може опинитися «хабарником» чи «наркоторговцем».  
9 червня в обласному центрі відбувся мітинг підприємців. Мітингуючі вимагали скликати сесію обласної ради  й прийняти звернення до Верховної Ради України про встановлення мораторію на перевірки підприємців на період економічної кризи.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую