ye-logo.v1.2

Багаті також плачуть

Економіка 1650

Мешканці елітного будинку у Хмельницькому щомиті ризикують опинитися під завалами

П’ятиповерховий житловий будинок на вулиці Зарічанській у Хмельницькому здали в експлуатацію трохи більше року тому. А кілька місяців тому будівлею пішли тріщини. Його мешканці бояться, що будь-якої миті будівля може рухнути, заховавши заживо тридцять сімей. Їх підтримують спеціалісти, котрі не гарантують міцність будівлі. Експерти твердять, що причинами нинішніх «непередбачуваних наслідків» стала розбудова і перепланування власниками чотирьох квартир на другому поверсі.
«Згідно з проектом будинок на вулиці Зарічанській на першому поверсі має бути прибудований магазин, – розповідає юрист Оксана Каденко. – Виходячи за параметри основної будівлі, після здачі будинку в експлуатацію  власники квартир на другому поверсі вирішили збільшити їх площу за рахунок добудови на даху магазину. Не отримавши дозволів відповідних інспекцій та управлінь, не отримавши погодження мешканців, вони знесли фасадну стіну і несучі конструкції». За словами юриста, дах незаконної добудови розташований під самими вікнами третього поверху. Потрапити на нього можна без будь-яких проблем, скориставшись пожежною драбиною. А далі лише варто перекинути ногу через підвіконня, і опиняєшся у будь-якій квартирі третього поверху.
Власники квартир вищих поверхів звернулися до головного архітектора міста, в управління архітектури та містобудування, в інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю. Була скликана комісія, котра встановила, що це будівництво є самовільним. Люди подали позовну заяву до суду. Основні їхні вимоги: знести незаконну прибудову і зміцнити будинок. 27 березня ухвалою міжрайонного суду винесено рішення про заборону самовільного переобладнання та перебудування квартир на другому поверсі.
«Олег Панченко є депутатом районної ради, – каже власниця квартири на третьому поверсі Ірина Слуцька. – Він  є власником однієї з чотирьох квартир на другому поверсі. Ще двома власниками квартир є вихідці з Сирії.
Деякі власники квартир, втративши надію на законне вирішення цієї проблеми, вдалися до кардинальних заходів.
«Аби не ходили мені під вікнами, я розібрав частину даху, – каже власник квартири на третьому поверсі Петро Юрко. – У моїй квартирі пішли тріщини, адже вони позносили всі несучі стіни і позрізали металеві швелера, котрі підтримують конструкцію. До того ж, пожежною драбиною будь-хто може залізти на дах, а потім – до мене в квартиру. То я його розібрав».
Дощова вода потрапляє в помешкання на другому поверсі. Звідти заливає перший. Проходячи повз приміщення недіючого магазину, можна спостерігати, як з високовольтного кабеля на землю капає вода.
«Сусід самовільно зняв мій дах, і я подав на нього до суду, – розповідає власник квартири на другому поверсі Самер Ясінь. Чоловік чудово розмовляє російською мовою, щоправда, з акцентом. – У мене немає ніяких порушень. Дайте мені будь-який документ про те, що я порушив. У них все на словах. Їх жаба давить, що буду жити краще. Їм щось не подобається. Мені також багато чого не подобається. Якби у моїй країні він таке зробив, я би витягнув пістолет і застрелив би його».
У Самера Ясіня є проект, на котрому цей будинок  зображений з добудовою на даху магазину. Деякі місцеві мешканці вважають цей проект сфабрикованим.
«Навесні цього року, нині вже колишній начальник ЖЕКу, котрий взяв на баланс наш будинок показав цікавий документ. Згідно з ним у червні 2008 року ЖЕК приймає на баланс будинок вже з цим добудованим дахом. Хоча дах почали будувати у серпні 2008-го», – каже Світлана Подгала.
Олег Панченко твердить, що його будівництво цілком законне. «У мене є попереднє узгодження з головним архітектором міста, – каже Олег Панченко. – У Самера Ясіня є проект. Нині справа перебуває у суді».
То що то за узгодження головного архітектора? «До нас звернулися мешканці будинку на вулиці Зарічанській. Першого березня цього року у складі працівників управління архітектури, пожежників та держбудконтролю виїхала комісія, котра встановила, що забудова є самочинною. 15 квітня наші юристи подали заяву до суду, щоб знести самовільно збудовану терасу і балкон та привести квартири на другому поверсі у попередній стан. Мій підпис стояв лише на попереднє узгодження для розгляду на засіданні міськвиконкому. Тільки після рішення виконкому і тільки після певних технічних доробок на будинок дається дозвіл на реконструкцію чи добудову. Подібних дозволів на цей будинок  не видавалося. В першочерговому проекті все виважено: міцність будівлі, яке на неї навантаження. А подібні самочинні забудови можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Навіть до обвалу будинку».
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю теж виявила, що добудова зводилася без будь-яких дозвільних документів.
«На нашу думку, власники чотирьох квартир на другому  поверсі  змінили фасад будинку, – коментує ситуацію начальник відділу контролю за будівництвом по центральному регіону інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області Сергій Шостацький. – Ми подали на них до суду. Суд присудив їм штраф у розмірі 170 гривень. Власники квартир сплатили штраф, а потім зрозуміли, що цим самим вони визнали свою провину. І на основі цих документів ми подамо на знесення їх добудови. Тоді вони подали заяву до суду на скасування штрафу. Півтора місяця тому Самеру Ясіню штраф скасували. Він апелював до суду тим, що є іноземцем і не розумів, що відбувається. Також він не розумів, за що сплачував штраф. Йому потрібен перекладач. Як на мене, це затягування судових процесів. Факт незаконної забудови був зафіксований. Це зменшує стійкість і міцність будівлі, що у свою чергу може призвести до аварійної ситуації. Ми подаватимемо апеляційну скаргу».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую