ye-logo.v1.2

Кожного працюючого пенсіонера дурять на кілька сотень гривень

Економіка 20556
“Дуже важко жити на одну зарплату. А свої права  потрібно відстоювати. Закон на нашому боці”, – каже   Любов Алексєнко.
“Дуже важко жити на одну зарплату. А свої права потрібно відстоювати. Закон на нашому боці”, – каже Любов Алексєнко.. Фото: автора

Аби підвищити пенсію щонайменше на двадцять відсотків, необхідно звернутися до суду

Ні для кого не секрет, що в Україні найбільш незахищеними є пенсіонери. Аби вижити, більшість з них, якщо дозволяє здоров’я, працюють далі. При нагоді, залишаються на старому місці роботи або шукають іншого заробітку. Згідно з чинним законодавством, кожен працюючий пенсіонер має право раз на два роки робити перерахунок пенсії. Природно, якщо він працює, сплачує до Пенсійного фонду внески, отже, має право отримувати більшу пенсію.


Закон як дишло   
Для перерахунку пенсій з відповідною заявою необхідно звернутися до Пенсійного фонду за місцем проживання. Пенсіонерові повинні перерахувати пенсію автоматично, однак…
“Пенсійний фонд так і робить, однак до перерахунків бе­ре середню заробітну плату не за 2009 рік, як необхідно, а за 2007 рік, – розповідає юрист Віталій Пасічник. – Та проблема в тому, що середня зарплата за 2007 рік складала 1197 гривень, а за минулий рік – 1560 гривень. Якщо людина на пенсії, і продовжує працювати, от­римуючи мінімальну зарплату, після перерахунку пенсія мала б збільшитися гривень на 300.  Перерахунки ж Пенсійного фо­нду, в середньому, складають кілька десятків гривень”.
Пенсіонери звертаються із заявами для перерахунку пенсії. Їм перераховують за середньою зарплатою 2007 року, і все. Люди, котрі розуміють, що їхні права порушують, звертаються з повторною заявою. А потім з цією відповіддю ідуть до суду. І виграють. Адже закон на їхньому боці.  


“Працюємо не від доброго життя”
“Я кожні два роки звертаюся про перерахунок пенсії, – каже Катерина Сопілко. Жінка з 2004 року на пенсії, але продовжує працювати. – У цьому році подала заяву до Хмельницького міського пенсійного фонду. Вони зробили перерахунок, взявши середню зарплату за 2007 рік. Я подала до суду. На перше судове засідання представник Пенсійного фонду не явився. Інше судове засідання було на мою користь. Фонд подав на апеляцію. У такий спосіб вони просто затягують суди, але я не маю наміру здаватися. Якщо виграю апеляцію, моя пенсія збільшилася б на 650 гривень”. 
Любов Алексєнко вже 10 років на пенсії. Увесь час продовжує працювати. 
“Я не від доброго життя працюю, – розповідає Любов Леонтіївна. – Маю двох синів та четверо онуків, а пенсії 1200 гривень. Розумію, що люди отримують ще менше, але ж я їх заробила! Все життя по відрядженнях. Я донині провідний спеціаліст з випробування будматеріалів. Це важка і відповідальна робота. Зарплати маю 2 тисячі гривень. Подала на перерахунок. Пенсію підняли на 40 гривень. У мене подруга економіст. За її підрахунками, пенсію мали б збільшити гривень на 400. Я подала до суду. Мій чоловік також подав скаргу до суду по неправильному перерахунку пенсії. Перше судове засідання він уже виграв. Дуже важко жити на одну зарплату. А свої права потрібно відстоювати. Закон на нашому боці”. 


“Виплачуємо лише з рішення суду” 
За словами юриста Віталія Пасічника, Пенсійний фонд просто економить бюджетні кошти. То яка ж його мотивація?
“Для перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам береться показник середньої заробітної плати на одну особу за 2007 рік, – розповідає перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області Леонід Рачинський. – Це 1 197 гривень 91 копійка. Так, до нас є судові звернення. І я поясню чому. Як відомо, статті 40 і 42 Закону про “Загальнообов’язкове страхування” були призупинені. Згодом Конституційний суд визнав це рішення неконституційним, але він не визначив нової законодавчої норми. У зв’язку з цим, 28 травня 2008 року Кабмін своєю постановою №530 визначив, що для перерахунку пенсій брати показник середньої заробітної плати на одну особу 1 197 гривень. 11 березня 2009 року листом Міністерства праці і соціальної політики, а також Пенсійного фонду України для керівництва, які нам вислано і підтверджено, йдеться, що до законодавчого врегулювання цього питання ми використовуємо для перерахунку пенсій 1197 гривень”. 
«То чому ви тоді програєте у судах?» – запитую я  
“По-перше, – каже Леонід Рачинський, – ми можемо здійснювати лише ті виплати, які передбачені нашим бюджетом. І він, відповідно, збалансований з держбюджетом України. Тобто всі інші виплати  не передбачені бюджетом, ми можемо здійснювати лише за судовим рішенням. Для врегулювання цього питання потрібно прийняти зміни на законодавчому рівні, тобто Верховною Радою”. 
В області вже є пенсіонери, котрі виграли апеляційні суди. Щоправда, як кажуть у Пенсійному фонді, їх одиниці. 
Нині на Хмельниччині 426 тисяч пенсіонерів. 97 тисячам зроблені ті чи інші перерахунки. З них 26 відсотків отримали підвищення до пенсій. Питання лише в тому, які?

 

Коментарі:

дмитрий 25.12.2010 13:06

Я,как и упомянутые здесь,тоже смог выиграть все суды по этому делу (было 2 заседания районного суда и одно апелляционного).На все тяжбы ушло 9 месяцев!Люди,обратившиеся в суд гораздо позже,чем я,прошли эти мытарства гораздо быстрее и без апелляции -за 1,5 или 2 м-ца.В январе мне предстоит очередной перерасчет пенсии,а в ПФ ничего не знают по поводу законов в 2011-м году,а может опять предстоит судиться!?...Как бы там ни было,а дорожка уже проторена и я готов сразу начать отстаивать права !!!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую