ye-logo.v1.2

Реве та стогне… казна Хмельницького

Економіка 2887 4

В обласному центрі пройшла друга сесія міської ради, на якій знову були помітні деякі політичні протистояння

Вдруге і, мабуть, востаннє в цьому році зібралися депутати Хмельницької міської ради шостого скликання, щоб вирішити нагальні питання, які накопичилися в місті. На порядку денному було аж 56 питань, які, врешті-решт, обранці осилили. Більша частина з яких стосувалася землі. Однак не одною землею були «ситі» депутати…
Як «кістка в горлі»
Від урочистостей до… «веселощів». Так можна охарактеризувати початок сесії. Адже депутати, котрі не були на святкуванні Дня місцевого самоврядування, отримали подяки від міського голови, і вже після цього перейшли до робочих питань. І одразу ж пролунала заява Михайла Василишина з «Батьківщини»: «Ми зібралися тут, щоб ефективно працювати на благо міста. Тому давайте обійдемося без політики». Він запропонував колегам прийняти рішення про заборону займатися політикою в раді. Зокрема, щоб депутати від «Свободи» сховали партійні прапорці, які стоять у них на столах. Ця пропозиція викликала подив та сміх навіть у однопартійців Михайла Йосиповича. Хтось жартома вигукував: «Правильно, треба, щоб всі повиходили з партій». А на запитання «свободівця» Олександра Симчишина: «Значок теж знімати?», Михайло Василишин відповів: «Ні». «Невже вам заважають працювати прапорці «Свободи?» – запитав у пана Василишина міський голова Сергій Мельник. Відповідь була такою: «Просто неприємно». Врешті-решт мер міста поставив на голосування пропозицію депутата, яку підтримали лише 25 обранців. А тому політикою в раді займатися можна! Що згодом, здається, і продемонстрували ті ж
депутати з фракції «Батьківщина»…


«Податківці, не тисніть на підприємців!»
Так можна охарактеризувати заяву, яку озвучив Володимир Гончарук зі «Свободи».  За словами депутата, податківці при оформленні документів для здійснення підприємницької діяльності на 2011 рік незаконно вимагають від підприємців довідку про сплату внесків до Пенсійного фонду. Однак, інший обранець – Надія Кнець з партії малого та середнього бізнесу,  заявила, що підприємці вже домовились із міською податковою, і конфлікту нібито немає. Але заяву Гончарука все-таки розглянули наприкінці сесії, оскільки «усні домовленості» нічого не означають. Під час обговорення запропонованого звернення, як від міської ради, Олександр Симчишин наголосив, що вимоги податкової є неправомірними і не підтверджуються ніякими нормативно-правовими документами. Адже з таким підходом можна вимагати від підприємців довідок з ДАІ чи психоневрологічного диспансеру. Говорили, балакали, натиснули на кнопки і… не підтримали. Лише 25 «за»! У ситуацію одразу ж втрутився секретар міської ради Валерій Лесков, який звернувся, в першу чергу, до однопартійців з «Батьківщини», більшість з яких не голосувала за звернення, щоб ті «одумалися». Адже не голосували лише з тієї причини, що їм не роздали текст звернення. Тому після того, як питання вдруге поставили на голосування, голосів «за» було вже 46. Отже, міська рада, хоч і «погралася в політику», все-таки стала на бік підприємців.


Одним словом – невиконаний
Від звіту Наталії Степанової, начальника фінансового управління, про виконання бюджету за 9 місяців, здається, у залі було не до сміху. Ще б пак, бюджет не виконаний майже на п’ять відсотків. В першу чергу, через менші надходження з податку на доходи фізичних осіб. Щоправда, подібне невиконання, за словами Наталі Володимирівни, прогнозувалося. Якщо ж говорити предметніше, то в цілому міська казна недоотримала 15 мільйонів гривень! Менше грошей «перепало» і спецфонду бюджета. «Це пов’язано з тим, що частково не відбулися земельні аукціони», – зауважила Наталя Степанова. «У нас є близько ста приміщень, які ми вже більше, ніж три роки, не можемо ні продати, ні в оренду здати, – каже міський голова Сергій Мельник. – А за їх утримання потрібно платити. Ціну на них зменшити не могли, думали, що мине криза і… Будемо думати, як далі жити». Внесли депутати й зміни до цьогорічного бюджету. А ось яким буде бюджет нового року? Можна лише припустити, що гіршим. Перш за все, через прийнятий Податковий кодекс, який скасовує ринковий збір, що означає для Хмельницької казни, як мінімум, мінус тридцять п’ять мільйонів гривень. Але новий фінансовий документ міста депутати, скоріше за все, прийматимуть вже після новорічних свят.

 

Коментарі:

враженні від враження 28.12.2010 09:21

нічого не маю проти... поживемо - побачимо.

ще враження 27.12.2010 20:48

думаю Свобода і результат дасть, навіть незважаючи на те що їх дуже мало і більшість мають регіонали з бютівцями.

інші враження 27.12.2010 15:13

думаю, краще дивитися на результати, а не на активність

враження 27.12.2010 15:06

враження, що я помилився, треба було голосувати за Свободу. зараз читаю пресу, бачу що Свобода на голову активніша за всіх інших. і питання вони задають правильні. добре працюють хлопці, не штани пішли в раду протирати. чи має редакція сайту координати Свободи: Симчишина чи Діденка. хочу звернутися до них по допомогу, ніхто інший не реагує.

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую