ye-logo.v1.2

На алкоголі та цигарках Хмельницький заробить 85 мільйонів гривень

Економіка 2950
У Хмельницькому є 597 торгівельних точок, де продають алкоголь та тютюн
У Хмельницькому є 597 торгівельних точок, де продають алкоголь та тютюн . Фото: автора

В Україні подорожчав алкоголь до 20%.

Дев’ятого вересня набула чинності постанова Уряду про підвищення цін на алкоголь. Згідно неї ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби зросли на 14-19,41%, на віскі, ром і джин – 6,5-6,6%, коньяк (бренді) на 12,3-29,1%, на вина з додаванням спирту і ігристі – 7,1-13,3%. Відтепер, мінімальна роздрібна ціна на півлітрову пляшку горілки збільшена з 69,78 гривні до 79,55 гривні.

Виграє від цього не лише постачальники та виробники алкоголю, а й місцеві бюджети.
«Завдяки подорожчанню алкоголю, яке відбулося з першого січня цього року, лише за вісім місяців, наповнили бюджет міста на 56,5 мільйонів гривень. А це майже на 12 мільйонів більше, ніж за відповідний період минулого року. Чергове підвищення цін на алкоголь може ще додатково принести до бюджету 2,2 мільйони гривень. Таким чином, в цілому за весь рік прогнозується отримати 85 мільйонів гривень податку від акцизного збору, який надходить від реалізації алкоголю та тютюнових виробів», - розповів начальник фінансового управління Хмельницької міської ради Сергій Ямчук.

Експерти кажуть, що це не останнє підвищення. Наступного скачка цін на алкоголь варто очікувати вже у 2019 році.

«У нас є зобов’язання перед Євросоюзом підтримувати директиву ЄС про вирівнювання акцизних ставок. Але на мою думку, євродерективи - це лише прикриття того, що насправді діється в Україні. Уряду необхідно наповнювати бюджет і вони роблять усе, аби це зробити. Тому, я впевнений, що у 2019 році ми також будемо спостерігати за підвищенням акцизу», - каже директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

Хоча ціни на алкоголь і наближаються до європейських, купівельна спроможність українців падає.
«Наразі, акцизна ставка на горілку вже на 90% відповідає європейській ставці і коли в наступному році відбудеться ще одне підняття акцизу, ціна за пів літри горілки буде коштувати не менше 91 гривні», - каже Олексій Дорошенко.

Варто зазначити, що середня вартість пива та горілки в Україні відрізняється від цін, до прикладу в Польщі та Німеччині. Там ці продукти коштують у два та три рази більше відповідно. При тому заробітна платня, переконують експерти, в Польщі чотири рази більша за українську, а в Німеччині - в двадцять разів.

«Українці можуть собі дозволити пити в десять разів менше ніж німець та два рази менше ніж поляк», - резюмує Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, в кінці 2016 року Рада підвищила акцизи на пиво, міцний алкоголь і сигарети. Відтак із 1 січня 2017 року в Україні зросли акцизи на 12% на пиво і на 20% на лікеро-горілчані вироби.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую