ye-logo.v1.2
26 Травня, 2020

На Хмельниччині підприємець повернув понад 20 гектарів землі, якими користувався незаконно

Економіка 1322
На Хмельниччині підприємець повернув понад 20 гектарів землі, якими користувався незаконно
На Хмельниччині підприємець повернув понад 20 гектарів землі, якими користувався незаконно. Фото: автора

Ділянку, вартістю понад 600 тисяч гривень, йому передав один з навчальних закладів Городоцького району.

У судовому порядку місцева прокуратура повернула у державну власність землю, вартістю понад півмільйона гривень.

 «У квітні цього року між освітнім закладом та фермерським господарством укладено договір про спільний обробіток земельної ділянки, яка розташована на території Кремінянської сільської ради Городоцького району та надана школі для дослідницьких та навчальних цілей», – повідомляють у прокуратурі області.

Відповідно до умов договору про спільну діяльність, навчальний заклад передав підприємцю земельну ділянку площею понад 20 гектарів у платне користування терміном на 7 років.

«Оскільки між сторонами склались правовідносини з оренди землі – вони повинні відповідати вимогам Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі». Окрім цього, повноважень розпоряджатись вказаною земельною ділянкою, за відсутності рішення відповідного органу місцевого самоврядування та без проведення аукціону навчальний заклад не мав», – додають у прокуратурі.

Враховуючи виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання зазначеного договору недійсним та звільнення земельної ділянки закладу освіти.

Рішенням господарського суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано та позов задоволено, а землю вартістю більше півмільйона гривень повернуто законному землекористувачу.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую